Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Enerji Bakanı Fatih Dönmez:Libya’da kazan-kazan dönemi başlıyor

Enerji Bakanı Fatih Dönmez:Libya’da kazan-kazan dönemi başlıyor

Türkiye’nin, Libya’da petrol ve doğalgaz aramacılığında iş birliği fırsatlarını değerlendirdiğini belirten Enerji Bakanı, “Libya’da kazan-kazan” olacağını söyledi.
Petrol açısından oldukça zengin olan Libya’da Türkiye’yi görmek istemeyenlerin çabası boşa çıkıyor.
Bölgede gücüyle ağırlığını koyan Türkiye, Libya hükümetiyle ortak çalışmalar yapacak.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir televizyon programında, Türkiye’nin son dönemde enerji alanında yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
“PETROLÜ ORTAK ARAYACAĞIZ”
Türkiye’nin Libya’daki petrol arama faaliyetlerinin devam edeceğini belirten Dönmez, “Biz oradaki çalışmalarımızı Libya milli petrol şirketiyle birlikte yapmayı planlıyoruz. Geçmişte de bu şekilde ilerlemiş. Bu arada birlikte hareket edebileceğimiz uluslararası petrol şirketleri de olabilir. Onu zaman gösterecek. Oradaki petrol, doğal kaynaklar Libya halkının refahı ve kalkınması için.” ifadelerini kullandı.
KAZAN-KAZAN
Libya’da kazan-kazan formünün uygulandığını belirten Dönmez “Orada kazan-kazan formülüne dayalı daha önce de olduğu gibi sahalarda ortaklık yapmayı planlıyoruz. Onlardan da sıcak bir yaklaşım söz konusu.” dedi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AB’den Türkiye’deki sığınmacılara 485 milyon euro yardım geliyor!

Avrupa Birliği, Türkiye’de yaşayan sığınmacıların bakımı için harcanmak üzere 485 milyon euro ek desteği onayladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir