Ana Sayfa / Genel / Çavuşoğlu:Macron bu yalpalamalarla Avrupa’nın lideri olamaz

Çavuşoğlu:Macron bu yalpalamalarla Avrupa’nın lideri olamaz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin Suriye’deki operasyonunun ardından NATO müttefiklerinden destek beklememesi gerektiğini söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tepki gösterdi. Çavuşoğlu, “Macron terör devleti kurmak istiyordu. Macron’un söylediğinin bir önemi yok çünkü o zaten terör hamisi. Macron bu yalpalamalarla Avrupa’nın lideri olamaz, liderlik boyunu aşan söylemlerle ve eylemlerle olmaz” dedi.
Çavuşoğlu, ayrıca, “Barış Pınarı Harekatı’yla gerekli şeyleri söyledik, söylediği sözün bende karşılığı yok. Barış Pınarı Harekatı ile hayal kırıklığı yaşadı. O hayal kırıklığıyla ne dediğini bilmiyor. Macron bu yalpalamalarla Avrupa’nın lideri olamaz. Liderlik doğallıkla olur, boyunu aşan söylemler ve eylemlerle olmaz” ifadelerini kullandı.
Fransa’nın başkenti Paris’te NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile ortak basın toplantısında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK hedeflerine karşı Barış Pınarı Harekatı düzenleyen Türkiye’yi hedef alan küstah açıklamalarda bulunmuştu.
Sık sık terör örgütü lehine demeçler veren ve terör örgütünün sözde yöneticilerini Elize Sarayı’nda ağırlayan Macron, Suriye’nin kuzeyinde Barış Pınarı Harekatı yürüten Türkiye’nin aynı zamanda NATO müttefiklerinden dayanışma bekleyemeyeceğini söyledi.
Macron’un Stoltenberg ile düzenlediği basın toplantısının, Fransa Cumhurbaşkanı’nın geçtiğimiz günlerde, “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti” açıklamasının hemen ardından yapılması da dikkat çekti.
Macron, NATO’yu hedef alan söz konusu açıklamalarını faydalı bir uyarı işareti olarak savunmuştu.

About admin

Göz Atmak İstermisin

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a jet Şehir Üniversitesi cevabı: Oğluma bırakmayacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi ile ilgili ”Bunlar Halk Bankası’nı dolandırmaya çalışıyorlar” açıklamasına Ahmet Davutoğlu’ndan sert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com