Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Başkan Erdoğan: Giresun için tüm imkanlar sefer edildi

Başkan Erdoğan: Giresun için tüm imkanlar sefer edildi

Felaket sonrasında ilgili bakanları bölgeye gönderen Erdoğan, gerekli adımların atılmasını istedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Giresun’daki sel sonrası talimat. Giresun’da etkisini gösteren yağışlar nedeniyle sel ve heyelan meydana geldi. Felaket sonrasında bakanlar, incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bölgenin durumunu ve arama-kurtarma çalışmalarını yakından takip ettiği bildirildi.
SOYLU’DAN BİLGİ ALDI
Olayın hemen ardından ilk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Giresun’a gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gece boyunca ve sabah, bölgenin durumu ve arama-kurtarma çalışmaları ile ilgili Soylu’dan bilgi aldı.
“BÖLGEYE GİDİN” TALİMATI
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Giresun’a gitti.
TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ
Erdoğan, yaşanan sel ve heyelanlarda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek, yaraların sarılması için devletin tüm imkanlarının seferber edilmesi ve bu tür olayların tekrar yaşanmaması için gerekli adımların atılması talimatını verdi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

81 vilayete yatırım, üretim ve istihdam ofisi kurulacak!

Son dakika haberi! Hazırlıkları devam eden ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı ekonomi ve hukuk reform paketlerinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Paket hukuksal bazı sıkıntıların giderilmesinin yanı sıra "yatırım, üretim ve istihdam" odaklı olacak. Yatırım ofisleri kurulurken, odak sektörlere büyük teşvikler verilerek hem cari açığın kapatılması hem de istihdamın artırılması sağlanacak. Önümüzdeki ay detayları duyurulacak [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.