Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Bakan Akar’dan BBC’si üzerinden Ruslara ince Libya mesajı

Bakan Akar’dan BBC’si üzerinden Ruslara ince Libya mesajı

Libya’daki gelişmelerle ilgili BBC’ye röportaj veren Bakan Hulusi Akar’ın arkasında Rusların Hafter’e verdiği helikopterin bulunması dikkatlerden kaçmadı.
Doğu Akdeniz’de elini her geçen gün güçlendiren Türkiye, Libya’da da yumruğunu masaya vurdu ve dengeleri değiştirdi. Fransa, Rusya, Suudi Arabistan ve BAE gibi ülkelerden aldığı destekle Libya’nın tamamında kontrolü sağlamaya çalışan darbeci Hafter’in planları, Türkiye’nin bölgeye girmesiyle bozuldu. Libya ordusu, Türkiye’den aldığı destekle Hafter güçlerine darbe üstüne darbe vurdu.  Hafter’in kaçtığı bölgelerden geriye birçok mühimmat ve silah kaldı. Bölgede ele geçirilenler arasında Rus helikopteri de yer aldı.
BBC RÖPORTAJINDA DİKKAT ÇEKEN AYRINTI
Libya’ya giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, BBC’den Orla Guerin’e röportaj verdi. Bölgedeki gelişmeleri anlatan Hulusi Akar’ın röportaj için durduğu nokta da oldukça önemli.  Öyle ki, Akar’ın arkasında Hafter güçlerinden ele geçirilen Rus helikopteri var.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Muharrem İnce: Bölücü değilim. Bölünme parlamenter sistemde olur

Kendisine karşı tavır alan CHP’ye tepki gösteren Muharrem İnce, bölücülük iddialarına değindi. CHP’nin 2018’deki seçimlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir