Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / ABD ‘den sonra İsrail de tutuştu! Ordu alrma geçti

ABD ‘den sonra İsrail de tutuştu! Ordu alrma geçti

İran Devrim Muhafızları lideri Süleymani’nin öldürülmesinin ardından İsrail Savunma Bakanı Bennett’in, üst düzey askeri yetkililerle bir araya geleceği belirtildi. İran’ın, misilleme yapabileceği endişesiyle dış temsilciliklerdeki güvenlik önlemleri de üst düzeye çıkarıldı.
İsrail Savunma Bakanı Naftali Bennett, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin ABD hava saldırısında öldürülmesi nedeniyle İsrailli üst düzey askeri yetkililerle durum değerlendirmesi yapacak.

İsrail basınında yer alan habere göre, Bennett, İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kohav’ın da aralarında bulunduğu üst düzey askeri yetkililerle başkent Tel Aviv’de bir araya gelecek.

HERMON KAYAK MERKEZİ KAPATILDI

Görüşmede, Kasım Süleymani’nin ABD hava saldırısında öldürülmesi nedeniyle durum değerlendirmesi yapılacak.

Bu arada ordu, İsrail işgalindeki Suriye toprağı Golan Tepeleri’nde yer alan Hermon Kayak Merkezi’nin saldırı olabileceği endişesiyle bugün kapalı tutulmasına karar verdi.

DIŞ TEMSİLCİLİKLERDE ÖNLEMLER ARTIRILDI

İran’ın Süleymani’nin öldürülmesine misilleme yapabileceği endişesiyle İsrail’e ait dış temsilciliklerdeki güvenlik önlemleri de üst düzeye çıkarıldı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise dün gittiği Yunanistan’daki resmi ziyaret programında değişiklik yapmadı.

Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu’nun ziyaretinin planlandığı gibi devam ettiği, Süleymani’nin öldürülmesine ilişkin kendisine brifing verildiği belirtildi.

ABD Savunma Bakanlığı, ABD Başkanı Donald Trump’ın talimatıyla düzenlenen operasyonda, Süleymani’nin öldürüldüğünü açıklamıştı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

6,5 milyon doz aşı yarın geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanacak inaktif aşıların 10 milyon doz olan ikinci sevkiyatının ilk bölümü olan 6,5 milyon doz aşının, yarın sabah Türkiye'de olacağını bildirdi. Bakan Koca, Twitter hesabından, Türkiye'ye yapılacak ikinci aşı sevkiyatına ilişkin paylaşımda bulundu. Bakan Koca, paylaşımında, "İnaktif aşıların 10 milyon doz olan ikinci sevkiyatının ilk bölümü (6,5 [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.