Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 4 önemli gündem maddesiyle toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yaklaşık 1,5 aylık aranın ardından sonra yoğun bir gündemle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacağı bildirildi.

Türkiye 31 Mart Yerel seçimler ve Ramazan Bayramı tatilinin sona ermesinin ardından siyasi gündem rutinine dönüyor. Bu kapsamda da Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yaklaşık 1,5 aylık aranın ardından yoğun bir gündemle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanacak.

Masadaki güncel konular

Toplantıda en sıcak başlık, İran ile İsrail arasında yaşanan gerilim olacak. Orta Doğu’da yükselen tansiyonun düşmesi için Türkiye’nin yürüttüğü diplomasi trafiği değerlendirilecek.

Terörle mücadele

Toplantının bir diğer konusu, sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları olacak. Özellikle Irak’ın kuzeyindeki terörle mücadele operasyonlarının bu yaz döneminde genişletilmesi planlanıyor. Bu kapsamda değerlendirme yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’n gelecek hafta 22 Nisan’da Irak’a resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor. Bu önemli ziyaret öncesinde Türkiye’nin hazırlıkları da Kabine toplantısında konuşulacak konular arasında yer alıyor.

Ekonomi de masada olan konular arasında

Kabine toplantısının bir diğer konusu ekonomi olacak. Orta Vadeli Program ve 12’nci Kalkınma Planı çerçevesinde uygulanan ekonomi programındaki son durum ele alınacak. Programın temel hedefi olan enflasyonu kalıcı olarak düşürmeye yönelik alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilecek.

Mülakatsız Öğretmen atamamsı da amada olacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin bir diğer önemli konusu da mülakatsız atama bekleyen öğretmen ataması olması bekleniyor. Bilindiği gibi bundan bir süre önce Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kamuoyunda merakla beklenen mülakatsız öğretmen atamalarının ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacağını açıklamıştır. en az 60 bin mülakatsız atama bekleyen öğretmenlerin gözü kulağı bu kabine toplantısında olacağı bildiriliyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İyi Parti’nin Meral Ablası başkanlığı bıraktıktan sonra sırra kadem bastı

İyi Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener’e yakın dostları dahi ulaşamıyor. Sapanca’da çiftlik evinde kaldığı …

Bir yanıt yazın