Bunlar nasıl Müslüman? İki Arap ülkesinden İran’a operasyon darbesi!

İran’ın, İsrail’e çok sayıda füzeyle düzenlediği misilleme saldırısı öncesinde Suudi Arabistan ve BAE’nin ABD’ye saldırıyla ilgili istihbarat bilgileri sızdırdığı ortaya çıktı.

İran’ın, İsrail’in suikastlarına misilleme olarak dün gece İsrail’e başlattığı hava saldırısının yankıları tüm dünyada sürerken çarpıcı bir bilgi ortaya çıktı.

SUUDİ ARABİSTAN VE BAE’NİN, ABD’YE BİLGİ SIZDIRDIĞI ORTAYA ÇIKTI

ABD merkezli Wall Street Journal’a (WSJ) konuşan Mısır ve Suudi Arabistanlı kaynaklar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE), İran’ın İsrail’e düzenleyeceği misilleme saldırısına ilişkin istihbarat bilgilerini saldırıdan önce ABD’ye ilettiğini söyledi.

Öte yandan İran, saldırıdan iki gün önce, hava sahalarını korumak amacıyla Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerindeki muhataplarını İsrail’e yönelik planlanan saldırı konusunda bilgilendirmişti.

İSTİHBARAT BİLGİLERİNİ PAYLAŞMAK KONUSUNDA GİZLİCE ANLAŞMIŞLAR

Wall Street Journal’a konuşan Mısır ve Suudi Arabistan’daki kaynaklar, birçok Arap hükümeti ABD ile yapılan görüşmelerin ardından Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri saldırıyla ilgili istihbarat paylaşma konusunda gizlice anlaştıklarını belirtti.

ÜRDÜN HAVA SAHASINI ABD’YE AÇMIŞTI

Ayrıca İran’ın bilgilendirdiği ülkeler arasında yer alan Ürdün ise hava sahasının ABD ve savunmada yer alan diğer ülkeler tarafından kullanılmasına izin vermişti.

Bununla birlikte Ürdün, İran füzelerinin ve insansız hava araçlarının önlenmesine yardımcı olmak için kendi uçağını kullanmıştı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İyi Parti’nin Meral Ablası başkanlığı bıraktıktan sonra sırra kadem bastı

İyi Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener’e yakın dostları dahi ulaşamıyor. Sapanca’da çiftlik evinde kaldığı …

Bir yanıt yazın