Dikkat! Fırtına ve yağış geliyor!..

Meteoroloji uyarıları ile birçok ilde yağış beklenirken, AKOM’dan bir uyarı geldi. Buna göre İstanbul’da fırtına ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı
Türkiye bu yıl yaz sezonuna da geç başladı, kış sezonuna da.

Kasım ayının ortalarına doğru ilerlerken, artık yağışlar başladı.

Yurt genelinde kuraklık problemi baş gösterirken, yağışlar birer birer başladı.

Yağışlar başlıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege kıyıları, Manisa, Antalya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanağa teslim olacağını duyurdu.

Yağışların Marmara (Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir’in kuzeyi, Zonguldak, Düzce ve Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

AKOM uyardı!

Bir diğer yandan İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Megakentte yaşayanlar için bir uyarıda bulundu.

AKOM, İstanbullulara fırtına ve yağış çağrısında bulundu.

Fırtına ve gök gürültülü sağanak yağış tahmin ediliyor

İşte o açıklama;

İstanbul’da lodos yönülü rüzgarın cumartesi öğle saatlerinden sonra şiddetinin artıracağı, akşam saatlerinden itibaren ise kısa süreli hamlelerle kuvvetli fırtına şeklinde olması bekleniyor. Beraberinde ise kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişi yaşanacağı tahmin ediliyor. Fırtına ve yağışlı havanın pazar günü sabah erken saatlerden sonra bölgemizi terk edeceği ön görülmektedir.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Almanya’dan savaşı körükleyecek karar!

Alman hükümeti, askeri yardım paketi kapsamında Ukrayna’ya yeni Patriot hava savunma sistemi tedarik edecek. Almanya …

Bir yanıt yazın