Kılıçdaroğlu bunu hep yapıyor mu? Akşener’den habersiz Özdağ’a bakanlık sözü mü?

Dün milliyetçi yetiştiğini iddia eden CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir’de yaptığı konuşmada terör suçlarından tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için özgürlük çağrısında bulundu.
Tarihi 14 Mayıs seçimlerinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hezimete uğrayan HDP destekli 7’li koalisyon ve Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci tur kampanyasını milliyetçilik üzerine kurdu. HDP’nin oylarını alabilmek için ABD kontrolündeki kanlı terör örgütü KCK/PKK/YPG/PYD’ye tepkisiz kalan Kılıçdaroğlu ve yerel yönetim kadrosunun “U” dönüşü kısa sürdü.

Milliyetçilik tiyatrosuna kısa bir ara veren CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir’de düzenlediği mitingde, terör suçlarından tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş için özgürlük çağrısı yaptı. Mitingde bir kişinin elindeki “Demirtaş gibi dik durun” yazılı pankarta kayıtsız kalamayan İmamaoğlu, “Hepimize adalet hepimize. Adaletin Ekrem’i Selahattin’i yok. Hepimize, herkese adalet…” sözlerini sarf etti.

Geçtiğimiz gün katıldığı canlı yayın programında milliyetçi kılığına bürünen Ekrem İmamoğlu, ülkücü bir amcanın yeğeni olduğunu iddia etmişti. İmamoğlu, “MHP’li kardeşlerime sesleniyorum, ben ülkücülük nedir bilirim. İyi bilirim ha. Rahmetli ülkücü bir amcanın yeğeni olarak yetiştim. Benim ilk okuduğum, yani bir de okuma yazmayı erken öğrendim falan böyle Dede Korkut destanıdır. Oğuz Kaan destanıdır, onları okudum yani.” sözlerini kaydetmişti.

Hizmet üretmediği için sürekli İstanbulluların tepkisiyle karşılaşan Ekrem İmamoğlu, Adıyaman’daki bir mitingde HDP’lilerin taşıdığı Demirtaş posteri üzerinden selamlarını göndermişti. İmamoğlu “Selahattin Demirtaş’a selam söylüyorum sorun yok, onun adaletini diledik. Ben Selahattin Demirtaş’a defalarca selam söyledim, yine söylüyorum. Bize güveneceksin, herhalde güveneceksin. Selahattin Demirtaş’a adalet meselesiyle ilgili sözümü söyledim. Benim Gezi davasından arkadaşım yatıyor. Sadece Selahattin Demirtaş’a değil, bütün haksızlığa, hukuksuzluğa uğrayanlara adalet istiyoruz.” demişti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bunlar nasıl Müslüman? İki Arap ülkesinden İran’a operasyon darbesi!

İran’ın, İsrail’e çok sayıda füzeyle düzenlediği misilleme saldırısı öncesinde Suudi Arabistan ve BAE’nin ABD’ye saldırıyla …

Bir yanıt yazın