Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Call of Duty yapımcısı Activision-Blizzard: Müslüman oyunculardan özür diliyorum

Call of Duty yapımcısı Activision-Blizzard: Müslüman oyunculardan özür diliyorum

Oyun geliştiricisi Activision-Blizzard, son oyunu Call of Duty: Vanguard’da Kuran sayfalarına yer verdiği için Müslüman oyunculardan özür diledi.

Birinci şahıs nişancı oyunları serisi Call of Duty’nin yeni çıkan versiyonu ‘Call of Duty: Vanguard’ hakkında daha önce bazı ülkelerde boykot çağrısı yapılmıştı.

Tepkilerin nedeni olarak oyunun ‘Zombi’ modundaki ‘Stalingrad haritasında’ bir zemine dağılmış, bazıları kana bulanmış Kur’an-ı Kerim sayfalarının yer alması gösterildi.

Activision-Blizzard dün Call of Duty Orta Doğu sosyal medya hesapları üzerinden bir özür yayınladı ve içeriği “duyarsız” olarak nitelendirdi. Şirket söz konusu detayın yanlışlıkla dahil edildiğini savundu. Arapça açıklamada “[Oyunda] olduğu gibi asla ortaya çıkmamalıydı; derinden özür dileriz” denildi.

Activision-Blizzard, Temmuz ayında ofis içerisinde cinsel taciz ve cinsiyet ayrımcılığına göz yumduğu hatta bunun körüklenmesine izin verdiği iddiasıyla işçileri tarafından dava edilmişti.

Şirketteki çalışanların bir kısmı işten ayrılırken, milyarlarca dolarlık oyun firması en sonunda yöneticileri arasında değişiklik yapmak zorunda kaldı.

20 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDILAR

Skandalın ortasında şirket, cinsel tacizle suçlanan eski çalışanlarına yönelik oyun içi referansları bile kaldırdı. Şirket geçen ay, ‘güven kazanmak’ amacıyla 20 kişiyi işten çıkardı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Tunceli’de Eren Kış-6 operasyonu kış şartlarına rağmen aralıksız sürüyor

Tunceli'de Eren Kış-6 Mercan Dağları Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu zorlu kış şartları altında devam ediyor. Terör örgütü PKK'yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Tunceli'de Eren Kış-6 Mercan Dağları Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu 1 metreyi aşkın karların arasında kararlılıkla devam ediyor. Operasyonda, Tunceli [...]

%d blogcu bunu beğendi: