İçişleri Bakanlığı açıkladı! Eylem hazırlığındaki kadın terörist, Konya’da yakalandı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Bombalı eylem gerçekleştirmek için hazırlıklar yapan PKK/KCK terör örgütü mensubu ‘Xweza Lilaw’ kod adlı Gülda Bebek’in, geçtiğimiz aylarda yaşanan Taksim saldırısına benzer eylem planladığı öğrenildi.

Güvenlik güçlerinin terörle mücadelesi sürüyor…

Operasyon bölgelerinden gelen güzel haberlerin yanı sıra yurt içinde de teröre ve teröriste geçit verilmiyor.

Bu kapsamda emniyet ekipleri yeni bir operasyon için düğmeye bastı.

Diyarbakır ve Konya İl Emniyet Müdürlüklerince yapılan çalışmalarda, hakkında PKK/KCK terör örgütü içerisinde İran’da sözde özel kuvvet olarak faaliyet gösterdiği belirlenen ‘Xweza Lilaw’ kod adlı Gülda Bebek isimli terörist için harekete geçildi.

Gizlendiği evde yakalandı

2022 yılı içerisinde sansasyonel eylem yapmak amacıyla yurt içine geçtiği şeklinde bilgiler bulunan kadın teröristin, Konya’nın Meram ilçesinde gizlendiği tespit edildi.

Örgüt üst yönetiminden eylem için talimat bekleyen PKK’lı terörist, eylemini gerçekleştiremeden yakayı ele verdi.

Ele geçirilenler

Güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonda yakalanan örgüt mensubunun saklandığı adreste yapılan aramada; 1 adet 9 mm tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet şarjör, 31 adet şarjöre basılı vaziyette fişek, bomba yapımında kullanıldığı bilinen, 1 adet lehim makinası, 1 adet amper metre, 1 adet mini elektrik motoru ve motora bağlı elektrik devreleri, 3 adet küçük tüp başlığı, 2 adet küçük ampul ve muhtelif sayıda pil bloğu ele geçirildi.

Taksim patlamasına benzer eylem planladı

Öte yandan yapılan araştırmalarda, bombalı eylem gerçekleştirmek üzere son hazırlıklarını yaptığı anlaşılan örgüt mensubunun geçtiğimiz aylarda İstanbul Taksim’de yaşanan eyleme benzer bir eylem gerçekleştirmeyi planladığı öğrenildi.

Yakalanan zanlı ile birlikte PKK/KCK terör örgütü ile irtibatlı 3 kişi de gözaltına alındı.,

Şahısların işlemlerine TEM Şube Müdürlüğünde devam ediliyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Gazze’de ateşkes bir gün daha uzatıldı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İsrail ordusu yaptığı açıklamada, “Ateşkes, arabulucuların rehinelerin serbest bırakılması sürecini sürdürme …

Bir cevap yazın