Ali İhsan Yavuz: Seçim konusunu toz zerresi kadar bile konuşmadık

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, kamuoyunda devam eden seçim tartışmalarının partide gündeme gelmediğini, bunu konuşmaya bile utanacaklarını söyledi.

Türkiye tarihi deprem felaketini atlatmaya çalışırken gündeme birden seçim tartışmaları düştü.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in depremden önce belirlenen 14 Mayıs’ta seçim yapılamayacağına inandığı yönündeki açıklamasının ardından dün gece yeni bir gelişme yaşandı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç da seçimlerin ne 14 Mayıs’ta ne de resmi tarih olan 18 Haziran’da yapılamayacağını, en az 1 yıl ertelenmesi gerektiğini açıkladı.

Muhalif kesimin büyük tepkisini çeken açıklamanın ardından Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere birçok siyasetçi, seçimlerin ertelenemeyeceğini bunun anayasal olarak mümkün olmadığını dile getirdi.

Konuya ilişkin AK Parti’den ilk açıklama geldi.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, bu konunun parti içinde gündeme gelmediğini söyledi.

“Bunu konuşmaya utanırız”

Yavuz şu ifadeleri kullandı:

Biz şu an can kurtarma derdindeyiz. Şu ana kadar seçimle ilgili herhangi bir şeyi toz zerresi kadar bile konuşmadık. Bunu konuşmaya utanırız. Hepimiz deprem bölgesindeyiz. Bu felaketin ortasında bunu konuşmak abesle iştigal, giden canlarımıza hakarettir. Bunu konuşanlar kafaları bulandırmaya çalışıyorlar.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bunaklık mı bilinçaltı mı? Biden, Gazze ile Ukrayna’yı yine karıştırdı

Gazze’den iki kez Ukrayna olarak bahseden Biden, yardım ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi. Beyaz Saray, yaşanan karışıklığı …

Bir yanıt yazın