İşte bu! Bursalı doktorlar, TSK düşmanı Şebnem Fincancı’nın istifasını istedi

Gözaltına alına TTB Başkanı Şebnem Fincancı’ya bir tepki de Bursalı doktorlardan geldi. Yapılan açıklamada, Fincancı’nın bulunduğu koltuğun öneminin farkına varamadığı vurgulandı.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, dün Kadıköy’deki evinde terör propagandası yapma suçundan gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Korur’un, TTB Merkez Konseyi Başkanlığı görevine son verilmesi ve yeni başkan seçilmesi yönünde karar alınmasını mahkemeden talep etti.

Terör propagandası yapan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya bir tepki de Bursalı doktorlardan geldi.

Türk Tabipleri Birliği’nin siyaset üstü olduğunu belirten Bursalı doktorlar, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Fincancı’nın bulunduğu koltuğun ağırlığını ve önemini anlayamadığını dile getirdi.

“Fincancı bulunduğu koltuğun öneniminin farkına varamamıştır”

3 Fidan Parkı’nda toplanan doktorlar adına konuşan Uzman Doktor Önder Koçak, Türk Tabipleri Birliği başkanı seçimle gelir, seçimle gider. Ama demokratik bir kuruluş olmasına karşı, bütün demokrasilerde bazen, görülebildiği şekilde, demokratik yollarla gelen kişiler, seçilmiş oldukları amaçların dışında, seçilmiş oldukları süre içerisinde kendilerinden istenilenin dışında davranabilmektedir.

Bizim de Türk Tabipler Birliği Başkanı Fincancı’dan beklediğimiz; Türk hekimlerinin haklarını savunmak, Türk hastaların haklarını savunmak, sağlıkta bilime hizmet etmek, sağlık alanında eğitim gören gençlere yardımcı olmak. Türkiye’nin sağlığına katkıda bulunmak yerine maalesef bulunduğu koltuğun ağırlığının ve öneniminin farkına varamamıştır.

Türk Tabipleri Birliği’nin Başkanlık koltuğunda oturmak çok önemlidir. O koltukta oturan kişi, herhangi bir televizyona, herhangi bir medya kuruluşuna demeç verirken çok dikkatli olmalıdır. Kendi konuşması esnasında arkada hangi pankartlar açıldığını ya da açılabileceğini bilerek hareket etmek zorundadır. dedi.

“İstifa etmesini bekledik, istifa etmemekte direndi”

Hekimlik gibi önemli bir mesleğin başkanının maalesef Türk ordusunu suçladığını belirten Koçak, Fincancı, PKK terör örgütü yandaşı bir tavır sergilemiştir. ‘iki tane PKK’lının gazla mı, gazsız mı’ öldürüldüğünün peşine düşmüştür. Türkiye’nin Güney Doğusu ve onun aşağısında bulunan Irak ve Suriye, gizli servislerin cirit attığı bir alandır.

‘2 tane terörist kim tarafından nasıl öldürülmüştür’ konusuyla bizim haklarımızı savunsun diye seçmiş olduğumuz başkanın ilgilenmesini doğru bulmuyoruz. Hatta anlamlandıramıyoruz. Irak ve Suriye’deki işgallerde kimyasal silah bulundurulması söz konusu edilerek işgalin başlatıldığını düşünürseniz, Türk ordusunun kimyasal silahla suçlanmasının bir yerlere pas atılmak olduğunu düşündürmektedir.

Fincancı, yanlış bir şey yapmıştır. Bizler hekimler olarak kendisinin istifasını beklemekteydik. Ancak istifa etmeyerek, Türk Tabipler Birliği Başkanı iken gözaltına alınmayı tercih etti. İstifa etmemekte direndi. diye konuştu.

“Terör örgütlerinin desteklenmesine izin vermeyeceğiz”

Alınan bilgilere göre, en ilgincinin de tabip odası merkez konseyinin de Fincancı’nın arkasında olduğunu belirttiğini ifade eden Koçak, Bursa Tabip Odası da kınamakla yetinerek istifaya davet etmedi. Biz bu ülkeyi seven, Atatürkçü, bu halkın iyiliğini isteyen, siyaset üstü bir kurum olması gereken bir Türk Tabipler Birliğini talep ediyoruz. Türk Tabipler Birliği siyaset üstü olmalıdır.

Bursa Tabip Odası’ da kendisini destekler vaziyette bir kınamayla kalmıştır. Hiçbir kimseye bu devleti, bu tabip odasını, doktorları teslim etmeye, doktorları alet etmeye izin vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin desteklenmesine izin vermeyeceğiz. dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Katil İsrail, Gazze’de 5 ayda 29 bin 782 canı katletti!

İsrail’in saldırısı altındaki Gazze’de hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 30 bine dayandı. Yaralı sayısı ise 70 …

Bir yanıt yazın