PKK’lı terörist, Duran Kalkan’ın sağ kolu sahte kimlik ile hava limanında yakalandı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Kendal Numan Amed kod adlı PKK’lı terörist Serhat Özel, İstanbul Havalimanı’nda sahte kimlik ile Kazakistan’a gitmeye çalışırken yakalandı.
İstanbul’da, PKK/KCK terör örgütüne mensup olanların deşifre edilmesine yönelik çalışmalar aralıksız devam ediyor…

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, ortak yürüttükleri çalışmalar kapsamında, ‘Kendal Numan Amed’ kod adlı Serhat Özel’in İran Tahran Havaalanı’nda İstanbul Havalimanı’na geleceğini tespit etti.

Selahattin Demirtaş’ın ağabeyinden eğitim aldı
DHA’nın haberine göre; Serhat Özel’in 2015 yılında Almanya’dan örgütün kırsal alanına katıldığı, HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ağabeyi olan ve örgütün sözde eğitim komitesi üyesi Nurettin Demirtaş’tan eğitim aldığı belirlendi.

Terörist Duran Kalkan tarafından PYD/YPG içinde görevlendirildi
Örgütün sözde ‘KCK-Maliye’ birimine bağlı Doğu Gümrükler Cephesinde Irak-İran sınırında Pencevin bölgesinde sözde TİM komutanlığı yapan terörist Serhat Özel’in, ayrıca sözde yürütme konseyi üyesi Duran Kalkan tarafından özel olarak terör örgütünün Suriye kolu PYD/YPG içerisinde görevlendirildiği ortaya çıktı.

Örgütün ‘cephane’ biriminde görev yaptı
Suriye’ye bazı ülkeler tarafından kamyonlarla gönderildiği değerlendirilen havan, obüs, roket, ağır makineli silahlar, el bombaları, patlayıcı A4, C4, fünye gibi malzemelerin bulunduğu sözde ‘cephane’ biriminde faaliyet yürüten şüpheliyi takibe alan ekipler, Serhat Özel’in sahte kimlik ve pasaportla Kazakistan’a, oradan tekrar İran’a girişi yaptığını tespit etti.

İran Tahran Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gelen zanlı, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Nebati: Türkiye borçla faizle değil yatırımla üretimle büyüyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, faiz artışı değerlendirmelerinde harcamalarının GSYH ve …

Bir cevap yazın