HDP, Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ın üstünü çizdi!

HDP İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın olası Cumhurbaşkanlığı adaylığı durumunda HDP seçmeni açısından kabul görmeyeceğini belirtti.

2023’te yapılacak seçimler yaklaşırken muhalefette Cumhurbaşkanı adaylığı bilmecesi sürüyor. Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun ismi adaylık için öne çıkarken, HDP’den dikkat çeken bir açıklama geldi.

“İmamoğlu’nun adaylığı HDP seçmeni için kabul görmez”

HDP İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü, Ekrem İmamoğlu’nun olası adaylığına değindi. Encü, İmamoğlu’nun muhalefetin ortak adayı olması halinde HDP seçmeni açısından kabul görmeyeceğini söyledi.

“Kendisini solcu gibi gösteriyor ama sağdan kopmuyor”

Gazeteci Gonca Tokyol’a konuşan Encü, “İmamoğlu gibi kendisini solcu olarak gösteren ama sağdan kopmayan, hangi siyasi görüşe sahip olduğu bile belli olmayan, bir yandan Deniz Gezmiş’i anan, diğer yandan Alpaslan Türkeş’i anan bir siyasi figür bizler açısından kabul görmez.” ifadelerini kullandı.

“Mansur Yavaş adaylık kriterlerine uymuyor”

“Eğer muhalefet bu seçimleri kazanmak istiyorsa toplumun her yanını kapsayan, onların sorunlarını çözeceğini açıkça beyan eden birini aday göstermeli.” diyen Encü, Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ın bu kriterlere geçmişteki söylemleri nedeniyle uymadığını öne sürdü.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Orta Doğu’daki gerilim uçuş trafiğine yansıdı

İsrail ve İran arasında yaşanan gerilimin ardından hava radar sistemlerinde görülen Orta Doğu’daki uçuş trafiği …

Bir yanıt yazın