KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Başkan Erdoğan, bu gün BM’de tarih yazmıştır

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşması için, “Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün bir tarih yazmıştır. Bu tarihi bir adımdır. Tanınmamız için çağrı yapması çok önemli bir gelişmedir. Yeni sürecin milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM kürsüsündeki Kıbrıs açıklaması sonrası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan çok önemli  bir açıklama geldi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşmada “Uluslararası toplumu, Kıbrıs Türklerine yönelik zulme son vermeye ve bir an önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni resmen tanımaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

“Tarihi bir adımdır”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, CNN TÜRK ekranlarında açıklamalarda bulundu. “Türkiye’nin garantörlüğünün son bulacağı bir durumu bizim kabul etmemiz mümkün değildir diyen KKTC Cumhurbaşkanı  Ersin Tatar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bize açık destek vermesi önemlidir.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarih yazmıştır. Çok konuşmalar oldu bugüne kadar, yıllarca bu federasyon temelinde buluşma için eşitlik vurgusunda bulunduk. Bugün ilk defa Sayın Erdoğan’ın bu çıkışı tüm dünya için tarihi bir adımdır.” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti bu bölgenin en güçlü ülkesi”

“Türk kamuoyu önünde Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum” diyerek açıklama yapan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Türkiye Cumhuriyeti bu bölgenin en güçlü ülkesi. Çağrı yapılması çok önemli bir gelişmedir. Yeni sürecin milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Dünya siyasetinde fevkalade bir gelişme olarak not edildi.” diye konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Erdoğan’dan dünyaya faiz şoku!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Merkez Bankası’nın son iki ayda aldığı kararlara dikkati çeken medya kuruluşları, …

Bir cevap yazın