İHH ekibi, Togo’da kaza yaptı

İnsan Hak ve Hürriyetleri ekibi, kurban çalışmları için gittiği Togo’da kaza geçirdi. Yaşanan olayda 3 kişi yaşamını yitirirken 2 kişi de yaralandı. Kazazedelerin çantasından Türk bayrağı çıktı.
Tüm dünyadaki müslüman vatandaşlar Kurban Bayramı heyecanı yaşarken İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, kurban çalışmaları yapmak için Afrika Kıtası’nda bulunan Togo Cumhuriyeti’ne gitti

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ekibi, Togo’da bir trafik kazası geçirdi.

3 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı
“Vefat eden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz”
İHH’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, yapılan kurban çalışmalarında Togo’da bulunan Bursa personeli Ercan Ersoy, Gaziantep gönüllüsü Resul Çerezoğlu ve Togo’daki gönüllüleri İbrahim Chabane’nin trafik kazası sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Bursa ve Trabzon gönüllülerinden Mehmet Ali Akpınar ile Mustafa Aydın’ın yaralandığı aktarılan paylaşımda, “Vefat eden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabrı cemil niyaz ederiz. Yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” denildi.

Kazazedelerin çantasından Türk bayrağı çıktı
Diğer yandan kazazedelerin çantasından Türk bayrağı çıktı.

Ercan Ersoy’un son paylaşımı
Ayrıca kazada yaşamını yitiren Ercan Ersoy’un hayatını kaybetmeden önceki son videosu da ortaya çıktı.

Ercan Ersoy yaptığı son paylaşımında, “Biz de Togo’nun başkentine geldik. Arkada da gördüğünüz gibi yağmurun bereketini de burada gördük. Biraz sonra buradan yaklaşık 400 kilometre uzaklıkta olan kurban kesim bölgesine gideceğiz inşallah. Selamün aleyküm.” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Tokat beşik gibi! Son 24 saatte 50’den fazla sarsıntı meydana geldi

Tokat’ta son 24 saatte en büyüğü 5.6 büyüklükte 50’den fazla sarsıntı yaşandı. İçişleri Bakan Yardımcısı …

Bir yanıt yazın