CHP, bildiğiniz gibi! Sosyal medya yasasını da AYM’ye götürecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dezenformasyon yasasının TBMM’den geçmesi halinde Anayasa Mahkemesi’ne iptal davası açacaklarını söyledi.
Kamuoyunun ‘sosyal medya yasası’ olarak bildiği dezenformasyonla mücadele yasasında sona gelindi.

AK Parti ve MHP gruplarının uzun süre üzerinde çalıştığı yasa teklifi, geçtiğimiz hafta TBMM’ye gelerek Adalet Komisyonu’nda görüşülmeye başlandı.

İnternet haber sitelerini de süreli yayın kapsamına alan, sanal ortamda yalanın ve dezenformasyonun önüne geçecek yasa teklifi, TBMM’de komisyondan geçti.

CHP’den sosyal medya yasası itirazı
Genel Kurul’a gelecek teklifin burada kabul edilerek yasalaşması beklenirken CHP’den itiraz geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de Gençlik Buluşmasında gençlerle bir araya geldi.Gençlerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu’na bu konu da soruldu.

“Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz”
Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi’ni işaret etti.

Kılıçdaroğlu, “Bu eğer bu şekliyle çıkarsa Anayasa Mahkemesi’ne iptali için götüreceğiz, mücadelemizi yapacağız. Sonuçta demokrasiyi güçlendirmek, demokrasiyi gerçekten de toplumun dokularına kazandırmak için ortak mücadele etmek lazım.

“Baskıları kaldırmak için mücadele edeceğiz”

Size yönelik bir haksızlık olursa haberimiz olur, o haksızlıkla mücadele ederiz, sizin yanınızda olmaya devam ederiz, bu konuda emin olmanızı isterim. Onlar yasa çıkaracaklar baskı kurmak için biz de mücadele edeceğiz baskıları kaldırmak için, biz daha güçlüyüz çünkü biz demokrasiyi savunuyoruz.” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye, düzensiz göç açıklamakta transit bir ülke olmaktan çıktı

Düzensiz göçle mücadeleler sonucunda Türkiye transit bir ülke olmaktan çıktığını ve rotanın değiştiğini belirten İçişleri …

Bir yanıt yazın