Ukraynalı siviller, Polonya’ya ulaştı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Birçok ülkede Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonu nedeniyle eylemler düzenlendi. Ukrayna’dan kaçmaya çalışanlar kadar Ukrayna dışında hayatına devam edenlerin de gözlerinde yaş vardı.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri operasyon ile Avrupa kıtasında tansiyon yükseldi.  Başta başkent Kiev olmak üzere birçok noktadan patlama sesleri duyuldu.  Ukraynalılar, güvenlikleri için yaşadıkları bölgelerden ayrılmaya başladı. Askeri operasyondan kaçan sivillerin varış noktası Polonya oldu. Kadınlar, gözyaşları içinde ülkelerini arkalarında bıraktı.

Polonya sınırında çekilen görüntülerde, Ukraynalıların araçlarının uzun sıralar oluşturduğu görüldü.  Vatandaşlar, sınırı geçebilmek için uzun süre sırada bekledi. Öte yandan, Odessa’dan Lviv kenti üzerinden trenle yola çıkan Ukraynalılar da Polonya’nın Przemysl kentindeki tren istasyonuna ulaştı.

MÜLTECİ GÖÇÜ BAŞLAYABİLİR

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonunun, Polonya’ya toplu bir mülteci göçüne neden olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HDP’li vekiller aranan teröristle birlikte açıklama yaptı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz PKK destekçilerinin Irak’ta düzenlediği ödül törenine katılan HDP’li milletvekilleri Sezai Temelli …

Bir cevap yazın