Boş işler! 6’lı masada Cumhurbaşkanı adayı için anket formülü gelişti!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

2023 seçimlerine birlikte girmesi beklenen 6’lı masa liderleri, Cumhurbaşkanı adayı belirlemede çözüm arıyor.
Türkiye 2023’te yapılacak seçimlerin havasına girdi…

Seçimler için geri sayım başlarken CHP, İyi Parti, Saadet Partisi’nden oluşan Millet İttifakı; Demokrat, DEVA, ve Gelecek Partisi’ni de katarak çalışmalarına başladı.

Cumhur İttifakı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adaylığını açıklarken, 6’lı masa etrafında toplanan liderlerin “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?” sorusuna cevap bulamaması, ittifak içinde endişelere yol açtı.

Aday belirleme konusunda seçmen üzerinde olumsuz imaj çizen 6’lı masa, bu sorunu çözebilmek için yeni bir çalışmaya başlıyor.

Adayı anketlerle belirleyecekler
Gazeteci-yazar Mahmut Aydın’ın haberine göre, cumhurbaşkanı seçimi için birden fazla şirketle anket anlaşması yapan altı parti, şirketlerden sadece 6’lı masa liderlerine sunulmak üzere anket istedi.

Anketlerde sırasıyla 6 lider ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adı yer alacak.

Erdoğan’a karşı kimi seçersin sorusu
Sorular ise “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 6’lı masadan kim aday olursa tercih edersiniz?” şeklinde olacak.

Liderler için yapılacak anketlerle 6 partinin farklı zamanlarda yaptırdığı anketlerin karşılaştırılacağı ve buna göre bir yol haritası hazırlanacağı bildirildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Gazze’de ateşkes bir gün daha uzatıldı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İsrail ordusu yaptığı açıklamada, “Ateşkes, arabulucuların rehinelerin serbest bırakılması sürecini sürdürme …

Bir cevap yazın