FETÖ’nun bebesi yine Time dergisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

ABD merkezli dergide Türkiye karşıtı yazıya yer verildi. FETÖ’cü Kanter tarafından kaleme alınan yazıda İsveç ve Finlandiya lehine ifadeler kullanıldı.
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter, ABD’de Türkiye aleyhindeki faaliyetlerine devam ediyor.

Her fırsatta Türkiye’yi hedef alan Kanter, Time dergisindeki yazısında, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik ihtimalleri üzerinden karalama kampanyasına girişti.

Türkiye’yi suçlamaya kalktı
Kanter, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO’yu sindirmesine izin vermeyin” başlıklı yazısında, iki İskandinav ülkesinin, Türkiye’nin “kavgacı muamelesiyle” karşılaştığını öne sürdü.

Türkiye, bu ülkelerden terör örgütleriyle aralarına mesafe koymasını yüksek sesle dile getiriyor.

İsveç ve Finlandiya’yı savundu
Söz konusu yazıda açıkça İsveç ve Finlandiya’yı savunduğu görülen FETÖ’cü Kanter, “Daha güvenli bir dünya arayışıyla NATO’ya katılmaya çalışıyorlar.” dedi.

NATO konusunda Türkiye’yi karalama çabaları
Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlayıcı sözler sarf ederek, “NATO’nun bu tür talepleri kabul etmemesi gerektiğini ne kadar vurgulasam az.” ifadesini kullandı.

NATO konusunda Türkiye karşıtı görüşlerini sürdüren Kanter, ABD ve diğer NATO üyesi ülkelerden Ankara’nın karşısında “birlik olmasını” istedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bayram tatili 9 güne çıkarıldı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarihi kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, …

Bir cevap yazın