Rusya, Çernobil Nükleer Santrali’ni ele geçirdi

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Ukrayna, Çernobil Nükleer Santrali’nin kontrolünü kaybettiğini açıkladı.Açıklamanın üzerinden kısa süre geçmesinin ardından Rusya’nın bölgede hakimiyeti ele aldığı bildirildi.

Rusya, Ukrayna’daki kritik bölgelere saldırmaya devam ediyor. Askeri noktaları vuran Rusya, Çernobil Nükleer Enerji Santrali’ni de hedef aldı.Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, “Rus işgalci güçleri Çernobil Nükleer Enerji Santrali’ni ele geçirmeye çalışıyor. Askerlerimiz 86 yılındaki trajedinin yeniden yaşanmaması için can veriyor. Bu tüm Avrupa için savaş ilanıdır” ifadelerini kullanmıştı.

RUS ORDUSU ÇERNOBİL’E GİRDİ

Açıklamanın üzerinden kısa süre geçmesinin ardından Rusya’nın bölgede hakimiyeti ele aldığı bildirildi.  Ukrayna yönetimi, Çernobil Nükleer Santrali’nin kontrolünü kaybettiğini açıkladı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Soylu: 502 bin göçmen gönüllü olarak ülkelerine döndü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 502 bin göçmenin gönüllü olarak ülkelerine döndüğünü …

Bir cevap yazın