Şimdi hesap zamanı! HDP’li Semra Güzel’in dokunulmazlığı kaldırıldı

Teröristle fotoğrafı ortaya çıkan HDP’li Semra Güzel’in fezlekesi görüşüldü. TBMM Hazırlık Komisyonu, oy çokluğu ile Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verdi.
Adıyaman’da yürütülen soruşturma kapsamında, merkeze bağlı Akçalı köyü kırsalında 29 Nisan 2017’de öldürülen 4 teröristten Volkan Bora’nın cep telefonunda yapılan incelemede, çeşitli fotoğraflara ulaşılmıştı.
Fotoğraflarda, öldürülen terörist Volkan Bora’nın HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile terör kampında çekilmiş çeşitli kareleri yer aldı.
Semra Güzel’in, terörist sevgilisiyle çekilen fotoğraflarının ardından dokunulmazlığının kaldırılması gündeme geldi.
4 PARTİ ‘EVET’ DEDİ
Hazırlanan fezleke öncesinde HDP dışında Meclis’te bulunan diğer 4 parti, Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılmasına ‘evet’ diyeceklerini açıklamıştı.
4 partinin milletvekilleri bu karar doğrultusunda oylarını kullandı. Bugün, HDP’li vekil Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması için oluşturulan hazırlık komisyonunda son görüşme de gerçekleşti.
DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILDI
Karma Komisyon’un dokunulmazlığın kaldırılması yönünde karar almasıyla birlikte Güzel ile ilgili son sözü, Meclis Genel Kurulu söyledi.
Genel Kurul’da yapılan oylamada, Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar alındı. Güzel ile ilgili iki ayrı dosyadan yargı sürecinin başlaması için ilk adım atıldı.
SÖZLÜ SAVUNMADA VEKİL TAYİN ETTİ
Dün TBMM Hazırlık Komisyonu’yla yapılan görüşme kapsamında HDP’li Semra Güzel’in kendisinin yerine savunma yapmak için tayin ettiği HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu dinlenmiş, Kerestecioğlu yaklaşık 1 saat süren bir savunma yapmıştı.
“SÖZLÜM DEMİŞTİ”
Öte yandan 29 Nisan 2017’de öldürülen 4 teröristten Volkan Bora’nın cep telefonunda yapılan incelemede ulaşılan fotoğrafların, Kuzey Irak’ta çekildiği belirlenmişti.
Fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından Semra Güzel, HDP resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Bora’nın sözlüsü olduğunu belirtmişti.
“BİR SÜRE BEKLEDİM VE ORADA GÖRÜŞTÜK”
Güzel, “2013-2015 yılları arasında başlatılan çözüm ve barış sürecinin olumlu havası içerisinde çocuklarını, annelerini, babalarını ve sevdiklerini görmeye çalışan birçok kişi gibi ben de Volkan Bora’ya ulaşmaya çalıştım. Bahsi geçen bölgeye gittiğimde iki kadın tarafından karşılandım. Bana güvenlik koşulları nedeniyle kendi kıyafetlerinden giymem gerektiği söylendi. Bir süre bekledikten sonra orada olduğunu öğrendim ve görüştük. İşte basına servis edilen fotoğraflar bu görüşmeye ait fotoğraflardır.” açıklamasında bulunmuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın