KPSS mülakatı sabotaj mı, hata mı? Sınavda 91, mülakatta 51 puan neyin kafası?

KPSS’de 91 puan almasına rağmen mülakatta 51 puan verilmesi nedeniyle öğretmenlik hayali suya düşen Binnur Karakoyun’un isyanı, sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, bu adaletsizliğin Reise karşı yapılmış bir sabotaj olduğu vurgulandı.

Sosyal medyanın gündeminde Binnur Karakoyun var. Öğretmenlik hayali kuran Binnur Karakoyun, KPSS’den  91 puan aldı ancak mülakattan 51 puan aldı.  Hamile olmasına rağmen gece gündüz KPSS’ye çalışan ancak mülakat yüzünden tüm emeklerinin boşa gittiğini yazan Karakoyun’un isyanı, sosyal medyada dalga dalga büyüdü.

“BU MU ADALET?”

Karakoyun, Twitter hesabından şunları söyledi: “Ben bu sınava karnımda bebeğimle çalıştım, gecemi gündüzüme kattım, 8 aylık gebeydim sınava girdiğimde coviddim üstelik. Bebeğime bir şey olmasın diye ağlaya ağlaya çözdüm soruları, bu mu adalet? Aldığım puanı hiç etmeye ne hakkınız var?”

MÜLAKAT YÜZÜNDEN ELENEN ADAYLAR..

Binnur Karakoyun’un ardından sınavdan yüksek puan almasına rağmen mülakat puanı nedeniyle öğretmen olamayan diğer öğretmen adayları da paylaşım yapmaya başladı.

CHP: MÜLAKATLARI KALDIRACAĞIZ

Konu siyasetin gündemine de oturdu. Milli Eğitim Bakanlığı sessizlik içerisinde.  CHP ise olayın üzerine gitmeye başladı.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda mülakatların tamamen kaldırılacağını söyledi.

Öte yandan, KPSS mğlakatlarıyla oynamanın bir sabptaj olabileceğini öne süren bazı okuyucularımız şu görüşlere yer verdiler:

“Gıda üzerinden başlatılan terörü anladık. Döviz üzerinden de başlatılanı anladık. Ancak Milli Eğitim üzerinden terör başlatılacağını hiç düşünmedik aklımıza da böyle bir şey gelmedi. Nasıl olur da yazılıda başarı göstererek 91 puan ile başarı gösteren bir öğretmen adayı,  mülakatta 51 ile ideallaeri öldürülür. Bu bir hak ihlali ve gasptır.  Kesinlikle bu işin içinde bir iş var. Reise bir sabotaj var. Demek ki terör kırıntıları hala iş başında. Hak adalet bu değil ve olamaz. Milli Eğitim Bakanımızı bu haksızlığı gidermeye davet ediyoruz. Binlerce vatansever gencimizin idaallerini öldürmeyin bunları vatana düşman etmeyin. Bu ülke hepimizin” 

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bakan Şimşek: Enflasyonu tekrar tek haneye indireceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yürüttükleri ekonomi programına değinerek, “Son yıllarda dünyada da Türkiye’de …

Bir yanıt yazın