Home / Bugünün Manşetleri / Karamollaoğlu: Madımak Oteli vahşetini önlemek için her şeyi yaptım

Karamollaoğlu: Madımak Oteli vahşetini önlemek için her şeyi yaptım

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin CHP ile olan ilişkilerine ve 2 Temmuz 1993’te Madımak’ta yaşanan olaylara dair konuştu.

2023’te yapılacak seçimler için siyasi partilerin hazırlıkları devam ediyor.
Bu hazırlıklar içindeki en büyük belirsizlik ise partiler arasında ittifak kurulup kurulmayacağı… Son yıllarda CHP, İyi Parti ve HDP ile oldukça yakın ilişkiler içerisine giren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu 3 parti arasından kurulan ittifakta yerini aldı.

Karamollaoğlu’nun politikaları, Saadet Partisi tabanını ikiye bölerken, hangi ittifakta yerini alacağı da merakla bekleniyor. Konuyla ilgili Saadet Lideri Karamollaoğlu, Cumhuriyet gazetesinden Mustafa Balbay’a gündeme dair açıklamalarda bulunurken, ittifak konusuna dahil “Kılıçdaroğlu bir babayiğit. Partisini herkesle diyalog kurabilecek noktaya getirdi. Tabanımıza diyoruz ki; biz size başka CHP’ye başka konuşmuyoruz. Hepsi dört sözcük: ifade, düşünce, inanç özgürlüğü. Kemal Bey’le, Meral Hanım’la bunda birleşiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Lideri, CHP’lilerin kendi yüzüne sık sık vurduğu Madımak Oteli’nde yaşananlara ilişkin ise şunları söyledi: “O gün olayları önlemek için yaptığım konuşmaya baksınlar. 2 Temmuz’da Sivas, üç gün sonra 5 Temmuz’da Başbağlar. Karanlık noktalar var. Kent güvenliğinden kimlerin sorumlu olduğu belli. İnfial çok büyük, işi çığırından çıkardılar. ”

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Check Also

Adalet Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı kararıyla affını isteyen Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı'ndaki törende görevini yerine getirilen Bekir Bozdağ'a devretti. Resmi Gazete'de yayınlanan kararla, Adalet Bakanlığı'na Abdulhamit Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı. Atama kararı sonrasında öğle saatlerinde görev değişim töreni gerçekleşti. Törende konuşan Abdulhamit Gül şu ifadeleri kullandı: "Bundan yaklaşık 4 buçuk yıl önce görevi devraldığım Bekir Bozdağ beye görevi [...]

%d blogcu bunu beğendi: