Eski SGK’cı CHP Genel Başkanı: Aile Destek Sigortası ile yoksulluğu bitireceğiz

Hükümetin yoksulluğu bitirmeyi değil yönetmeyi amaçladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, hükümeti “Ben sana ekmek vereyim sen bana oy ver, ben sana makarna vereyim sen bana oy ver” diyerek eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul teşkilatının ev sahipliğinde partisinin Aile Destekleri Sigortası Lansmanı programına katıldı.Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, hükümetin sosyal yardım politikalarını eleştirdi.

1971 yılında uygulaması taahhüt edilen aile destekleri sigortasının bugüne kadar neden uygulanmadığını soran Kılıçdaroğlu, hükümetin yoksulluğu bitirmeyi değil, yoksulluğu yönetmeyi amaçladığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Çünkü devleti yönetenler yoksulluğu bitirmek değil yoksulluğu yönetmek istediler. Ben sana ekmek vereyim sen bana oy ver, ben sana patates vereyim sen bana oy ver, ben sana makarna vereyim sen bana oy ver… Biz CHP, yani sosyal devlet, soyal demokrat olan bir partinin genel başkanı olarak yoksullara yardım yaparken kimliğine, inancına, yaşam tarzına bakmayacağız. O insanın sorunu var o sorunu çözmeye talibiz ve inançla, kararlılıkla çözeceğiz.”

“YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİZ”

Amaçlarının yoksulluğu bitirmek olduğunu söyleyen CHP Lideri, “Biz yoksulluğu idare etmek için değil bu bereketli topraklarda yoksulluğu tarihe gömmek için iktidar olmak istiyoruz. Ve bunu yapacağız.” diye konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, İsrail ordusunu hackledi!

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, “IDF’ye girdik, çeyrek milyonlarca belgeyi ele geçirdik” iddiasında bulundu. Grup, …

Bir yanıt yazın