Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Bol kepçeden atan CHP’nin asgari ücret teklifi 5 bin lira!

Bol kepçeden atan CHP’nin asgari ücret teklifi 5 bin lira!

Asgari ücretin ne kadar olması gerektiğiyle ilgili tartışmalar sürerken, CHP’den yapılan açıklamada 5 bin liranın altına düşmemesi gerektiği belirtildi.

Asgari ücret tartışmaları son dönemde gündemin en önemli konularından biri.  Asgari ücretin tespitiyle ilgili çalışmalar sürerken, İyi Parti ve HDP’den sonra CHP’den de konuyla ilgili görüş geldi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, asgari ücrette teklifin 5 bin liranın altında olmaması gerektiğini söyledi.  Özkoç konuyla ilgili, “Asgari ücret, normal olarak kesinlikle 5 binin altına düşmemeli. Asgari ücret, getirdiği zamların, kaybettikleri rakamların tamamını telafi edecek bir asgari ücret olmalı.” dedi.

İYİ PARTİ VE HDP, ASGARİ ÜCRET MİKTARINI PAYLAŞMIŞTI

Öte yandan asgari ücret tartışmalarına ilişkin daha önce İyi Parti ve HDP’den açıklamalar yapılmıştı.  HDP, asgari ücretin net olarak 5 bin lira olması gerektiğini söylemişti.  İyi Parti ise belirledikleri rakamın 4 bin lira bandında olduğunu duyurmuştu.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Barış Pınarı bölgesinde 10 terörist daha öldürüldü!

Bölgeye saldırı hazırlığındaki PKK/YPG’li teröristlere yönelik gerçekleştirilen önleyici atışlar sonucu, 10 terörist etkisiz hâle getirildi. Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla sürüyor. Mehmetçik tarafından korunan Barış Pınarı bölgesinden her gün başarılı bir operasyon haberi geliyor.  Bölgede kuş uçurtmayan askerlerimiz, her türlü saldırı ve sızma girişiminin önüne geçiyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sosyal medya üzerinden "Bölgede bulunan Kahraman [...]

%d blogcu bunu beğendi: