Home / Bugünün Manşetleri / Başkan Erdoğan: Bu CHP, İMF’cidir, arkasına taktığı da boş tenekedir

Başkan Erdoğan: Bu CHP, İMF’cidir, arkasına taktığı da boş tenekedir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IMF borçlarının bitirilmesi konusunda her konuşmasında övünen Ali Babacan’ı eleştirerek, “Benim başbakan olduğum yerde senin sesin çıkabilir mi?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt’te yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış törenine katıldı.  Bölgeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Erdoğan burada yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirdi. Türkiye’nin IMF borçlarını yıllar önce ödediğini ve bu defteri kapattığını söyleyen Cumhurbaşkanı, CHP’ye yüklendi.

“BU CHP İMF’CİDİR”

Erdoğan, “Bu CHP IMF’cidir. Bu CHP’nin sözcüsü IMF’in temsilcileriyle otellerde kulis atanlardandır. Göreve geldiğimizde IMF’e borcumuz 23 buçuk milyar dolardı. Biz ne yaptık? Haziran 2013’te bu borçların son taksitini de ödedik ve bu işi bitirdik. Şu anda bizim IMF’e borcumuz yok. Ama bunla IMF’ci. Biz artık kendimize yetiyoruz. Merkez Bankası’nın rezervi 27 buçuk milyar dolardı, şimdi 126 milyar dolara çıktı. Nereden nereye.” dedi.

“CHP’NİN ARKASINDA BOŞ TENEKE”

Cumhurbaşkanı, IMF borçlarının bitirilmesi ve Merkez Bankası’nın rezervlerinin artırılması konusunda her konuşmasında övünen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı da eleştirdi.

Erdoğan, o dönemde talimatları kendisinin verdiğini ve imzayı kendisinin attığını söyleyerek, Fakat bu CHP yanına taktığı o bazı tiplerle.. Adeta arkasında boş teneke… Ne diyorlar? ‘İşte biz şuraya çıkarmıştık.’ Şunu bir defa bilmeniz lazım. Benim başbakan olduğum yerde senin sesin çıkabilir mi? ‘Utanmadan sıkılmadan ben bunu yaptım ben şunu yaptım…’

Yahu sen ne yaptın? Başbakan benim imzayı ben atıyorum… ‘Ben bunu yaptım şunu yaptım.’ İnsan utanır utanır. Ama bunlarda ne ar-ı namus ne ırz-u haya, gelen geçti, gelen geçti, gelen geçti.. ” ifadelerini kullandı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Check Also

Adalet Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı kararıyla affını isteyen Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı'ndaki törende görevini yerine getirilen Bekir Bozdağ'a devretti. Resmi Gazete'de yayınlanan kararla, Adalet Bakanlığı'na Abdulhamit Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı. Atama kararı sonrasında öğle saatlerinde görev değişim töreni gerçekleşti. Törende konuşan Abdulhamit Gül şu ifadeleri kullandı: "Bundan yaklaşık 4 buçuk yıl önce görevi devraldığım Bekir Bozdağ beye görevi [...]

%d blogcu bunu beğendi: