Merkez Bankası’ndan dövize ikinci müdahale

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Dövize bir haftada ikinci müdahalesini yapan Merkez Bankası’nın hamlesiyle dolarda düşüş gözlemlendi.  Döviz kurundaki hareketlenmelere karşı harekete geçen Merkez Bankası, 7 yıldan bu yana dövize ilk defa müdahalede bulundu.

Çarşamba günü kura yapılan müdahalenin ardından Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yaptığı açıklamada müdahalelerin sürebileceği mesajını verdi. Aradan 2 gün geçmesinin ardından bugün de devam eden kur artışına Merkez Bankası’ndan ikinci müdahale geldi.

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, miktar belirtilmeden doğrudan müdahalenin olduğu aktarıldı. Dolar kurunun gün içinde 13,89 ile en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte yapılan müdahalenin ardından dolarda düşüş gözlemlendi.  Dolar kuru şu sıralar 13,60 seviyelerinden işlem görüyor.

1 HAFTADA İKİNCİ MÜDAHALE

23 Ocak 2014 yılında gerçekleştirilen doğrudan müdahalenin üzerinden geçen 7 yılın ardından Merkez Bankası, bir haftada ikinci müdahalesini gerçekleştirdi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Tarım Kredi marketlerinde indirimli fiyatlar için tarih belli oldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz 30’dan fazla temel tüketim ürününde indirim uygulanacak. İndirimli fiyat tarihi, 15 …

Bir cevap yazın