Sağlık çalışanlarına 5 bin lira zam!

Müjdeli haber veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında değişen zamlar uygulayacaklarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarıyla ilgili bir müjde verileceğini söylemişti. Bakan Fahrettin Koca, bugün ise müjdeyi duyurdu. Bakan Koca, sağlıkçılara yüksek oranda zam yapılacağını belirtti.  Zam tutarları hakkında bilgi veren Koca, “Sağlık çalışanlarına 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapacağız.” ifadesini kullandı.

Koca, sözlerine şöyle devam etti: “Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin olmak üzere bir düzenleme Meclis’te tüm grupların desteğini bekliyoruz.”

ZAMLI MAAŞ TUTARLARI

Görevlerine göre sağlık çalışanlarına 2 bin 500 lira ile 5 lira arasında yapılacak zamlar, 2022 Ocak ayında alacakları zamlara tahmini olarak şöyle yansıyacak:

  • Sendika üyesi ve bekar bir sağlık memurun alacağı en düşük memur net maaşı 4 bin 358 liradan 6 bin 858 liraya,
  • Sendika üyesi, evli ve iki çocuklu  sağlık memurun en düşük net maaşı 6 bin 516 liradan 9 bin16 liraya,
  • Sendika üyesi ve bekar bir hemşirenin (¼) en düşük net maaşı 7 bin 42 liradan 9 bin 542 liraya,

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Evet-Hayır yarışmasının ünlü ismi Erkan Yolaç vefat etti

‘Evet-Hayır’ yarışması ile hafızalarımıza kazınan, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü …

Bir yanıt yazın