Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Toyota ve Volkswagen, “Sıfır Emisyonlu Araçlar için Glasgow Mutabakatı” imzalamadı

Toyota ve Volkswagen, “Sıfır Emisyonlu Araçlar için Glasgow Mutabakatı” imzalamadı

İçten yanmalı motorlardan hemen vazgeçmen istemeyen Toyota ve Volkswagen, 32 ülkenin ve birçok otomobil markasının imzaladığı iklim anlaşmasına katılmadı.

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen elektrikli otomobillerin sayısı artmaya devam ederken, birçok marka kendi modelleri üzerinde çalışıyor.

Avrupa, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında 2030’lu yıllarda karbon emisyonlarını sıfıra indirmek zorunda.

Bu nedenle birçok marka, gelecek yıllarda tamamen elektrikli otomobil satışı yapmaya başlayacak.

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26. Taraflar Konferansı’nın (COP26) ulaşım sistemleri odaklı gününde, “Sıfır Emisyonlu Araçlar için Glasgow Mutabakatı” açıklandı.

Türkiye, İngiltere ve Hindistan’ın da aralarında bulunduğu 32 ülke, 40 şehir, 11 araç üreticisi şirket ve 27 filo sahibi kuruluş, sıfır emisyonlu araçlara geçiş için mutabakat imzaladı.

Mutabakat kapsamında, otomobil piyasalarında 2035’e kadar benzinli ve dizel motorlu araçların sıfır emisyonlu araçlarla değiştirilmesi öngörülüyor.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Kartal’da hemşireyi öldüren suç makinesinin ilk ifadesi ortaya çıktı

Aile sağlığı merkezinde hemşire olan Ömür Erez’i silahla başından vurup öldüren Rahmi Uygun ifadesinde "Gönül ilişkimiz vardı, beraberken verdiğim 200 bin lira borcumu istemeye gittim" dedi. İstanbul'un Kartal ilçesinde aile sağlığı merkezinde meydana gelen vahşi cinayetin ardından kaçan şüpheli Rahmi Uygun, polis ekipleri tarafından Bağcılar'da gözaltına alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Şüpheli Rahmi Uygun, Konya'dan [...]

%d blogcu bunu beğendi: