Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Allah sizi bildiği gibi yapsın! İzmir’de 31 sokak hayvanı zehirle katledildi!

Allah sizi bildiği gibi yapsın! İzmir’de 31 sokak hayvanı zehirle katledildi!

Urla ilçesinde, farklı alanlarda kimliği belirsiz kişi veya kişilerin bıraktığı zehirli et parçalarını yiyen 31 sokak hayvanı öldü.

İzmir’in Urla ilçesine bağlı Torasan Mahallesi’nde bazı kişi ve kişiler, belli noktalara zehirli et parçaları koydu.  Bu etleri yiyen 30’un üzerine sokak hayvanı rahatsızlandı.  Hayvanlar rahatsızlanmasının ardından bu durumu gören vatandaşlar tarafından veterinere götürüldü.

31 HAYVAN TELEF OLDU

Zehirlenen hayvanlardan 31’i telef oldu. Yolların, sahil kıyılarının telef olan hayvanlarla dolu olduğu görülürken, mahalle halkı kan donduran olaya isyan ederek kişi ve kişilerin kısa süre içerisinde yakalanmasını istedi. Öte yandan, sokak hayvanlarını besleyen ve hayvanlara yardım eden hayvanseverlerin bahçelerine de gizlice bu zehirli olduğu düşünülen etlerin bırakıldığı öğrenildi.

OLAYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILDI

Olayın ardından Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İstanbul kar çilesinde CHP’li Başkan Ekrem İmamoğlu balık keyfinde!

Son yılların en şiddetli kar yağışı nedeniyle İstanbul'da hayatın durma noktasına geldiği anlarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir balıkçıda görüntülendi. İstanbul'da etkisini artıran kar yağışı nedeniyle megakentte adeta hayat durdu.  Metrobüslerdeki aksama nedeniyle yolcular yürüyerek evine gitmeye çalıştı. Metrolarda yaşanan izdihamlar nedeniyle insanlar birbirini ezdi. Yolların yeterince tuzlanmaması nedeniyle Avrupa Yakası'nda trafik kilitlendi.  İstanbul karla [...]

%d blogcu bunu beğendi: