Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Nasıl yapabiliyor muyuz? Yerli otomobil yapılamaz diyen CHP’li TOGG’a bindi

Nasıl yapabiliyor muyuz? Yerli otomobil yapılamaz diyen CHP’li TOGG’a bindi

Otomobil yapmanın köprü yapmaya benzemeyeceğini savunarak Türkiye’nin yerli otomobil yapamayacağını savunan Tahsin Tarhan, bugün yerli otomobilin direksiyonunda bilgi aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Otomobili Girişim Grubu’nu (TOGG) ziyaret etti.

Bakan Varank’a gerçekleştirdiği ziyarette TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu başkan ve üyeleri eşlik etti.

Bakan Varank ve milletvekilleri, TOGG’un Bilişim Vadisi’ndeki Kullanıcı Deneyim Merkezi’nde Türkiye’nin otomobilini yakından inceledi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Bakan Varank, 2022 yılının sonunda TOGG’un seri üretim bandından inmiş olacağını aktardı.

CEO KARAKAŞ BİLGİ VERDİ

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Bakan Varank ve komisyon üyelerine Ar-Ge çalışmaları hakkında TOGG’un Gemlik’teki fabrikasının maketi önünde bir sunum yaptı.

TOGG CEO’su Karakaş, Gemlik’teki fabrikanın 1,2 milyon metrekare alanda kurulduğunu belirterek, “Akıllı cihazlarla ilgili teknoloji ile ilgili merkezlere yakın. Bursa’ya yakın Kocaeli’ne yakın.” dedi.

YERLİ OTOMOBİL YAPAMAZSINIZ DİYEN CHP’Lİ DİREKSİYONDA

Bakan Varank ve beraberindekiler, TOGG’un C segment SUV’unu inceledi.

Ayrıca Bakan Varank’a CHP’li Tahsin Tarhan, MHP’li Abdurrahman Başkan, İYİ Partili Ayhan Altıntaş ve bakan yardımcıları Çetin Ali Dönmez ile Mehmet Fatih Kacır eşlik etti.

Bakan Varank’ın davetiyle komisyonun CHP’li üyesi Tahsin Tarhan, TOGG’un direksiyonuna geçti.

TOGG CEO’su Karakaş, Tarhan’ın yanına oturarak otomobilin teknik özelliklerini anlattı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Barış Pınarı bölgesinde 10 terörist daha öldürüldü!

Bölgeye saldırı hazırlığındaki PKK/YPG’li teröristlere yönelik gerçekleştirilen önleyici atışlar sonucu, 10 terörist etkisiz hâle getirildi. Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla sürüyor. Mehmetçik tarafından korunan Barış Pınarı bölgesinden her gün başarılı bir operasyon haberi geliyor.  Bölgede kuş uçurtmayan askerlerimiz, her türlü saldırı ve sızma girişiminin önüne geçiyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sosyal medya üzerinden "Bölgede bulunan Kahraman [...]

%d blogcu bunu beğendi: