Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / 2020’de “Gürültücü komşu” ile “Yere çöp atan” yandı

2020’de “Gürültücü komşu” ile “Yere çöp atan” yandı

1 Ocak’tan sonra çevre cezaları katlanıyor, gürültü kirliliği yapanlar yeni yılda bin 461 lira ceza ödeyecek. Yere çöp atmanın cezası ise 351 lira olacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2020 yılı çevre cezalarını belirledi.

Buna göre, konutlarda vatandaşın neden olduğu gürültü kirliliğine yönelik uygulanan bin 192 lira ceza miktarı, yeni yılda bin 461 liraya yükselecek. Yere çöp atmanın cezası 351 lira olacak.

Poşetleri ücretsiz veren marketlere her bir metrekare için 15,16 lira ceza uygulanacak. Hava kirliliğine sebep olan işletmelere verilen ceza 72 bin 197 liradan 88 bin 499 liraya çıkarılacak. Tehlikeli atık ithal edenlere 7 milyon 376 bin lira ceza verilecek.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Libya cephesinde yeni gelişme!

Avrupa Birliği'nin (AB) Libya'ya yönelik silah ambargosunu denetlemek için hayata geçirdiği İrini Operasyonu ile birliğin Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı (Frontex) arasında iş birliğini genişletmeye yönelik mutabakat imzalandı. İş birliğinini Libya'ya yönelik silah ambargosunu ihlal ettiğinden şüphelenilen ticari gemilerle ilgili bilgi alışverişinde önemli bir araç olacağı belirtildi. Komuta merkezi İtalya'nın başkenti Roma'da olan İrini Operasyonu'ndan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.