AKAMİB’den Hatay’ın mobilya ihracatını arttırma eğitimi!

Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) tarafından bölgedeki hem ihracatçı sayısını hem de ihracat rakamlarını artırmak amacıyla düzenlenen UR-GE çalışmaları devam ediyor.

AKAMİB, bu kapsamda Türkiye’nin sektör ihracatından yüzde 1 pay alan Hatay ilindeki ihracatı artırmak için harekete geçti. Hatay ilinde faaliyet gösteren mobilya ve mobilya aksesuarı üreticilerinin ihracata başlaması ve ihracatını artırması amacıyla düzenlenen “Hatay Mobilya ve Aksesuarları UR-GE Projesi Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimi” etkinliği, bölgedeki KOBİ’lerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.
AKAMİB tarafından 24-25 Kasım tarihlerinde online olarak gerçekleştirilen eğitime katılan 24 firma, uygulamalı bir şekilde ihracatın süreçlerini öğrenmiş oldu. Dr. Ahmet Özken ile yapılan ve iki gün süren interaktif eğitimlerde, KOBİ’ler ihracat stratejisi geliştirme, pazarlama, ihracat için gerekli belgeler, ödeme ve teslim şekilleri gibi pek çok konuda bilgi aldı.
Hatay’a yeni ihracatçılar kazandıracağız
AKAMİB Başkanı Onur Kılıçer, UR-GE projesini değerlendirerek, “İhracatçı ailesini genişletmek ve ihracatı artırmak için çalışmalarımız sürecek. Kasım ayında 5,3 milyon dolar sektör ihracatı gerçekleştiren Hatay, Türkiye sektör ihracatından yüzde 1 pay alıyor. Hedefimiz Hatay’ı çok daha yukarılara taşımak ve bu bölgedeki KOBİ’lerimizin yaptığı ihracatın niteliğini artırmak” şeklinde konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Almanya’dan savaşı körükleyecek karar!

Alman hükümeti, askeri yardım paketi kapsamında Ukrayna’ya yeni Patriot hava savunma sistemi tedarik edecek. Almanya …

Bir yanıt yazın