İngiliz Medyası: Boris Johnson nefes alamıyor, durumu çok ağır

İngiliz medyası, koronavirüsten dolayı hastaneye kaldırılan Başbakan Boris Johnson’ın nefes almakta güçlük çektiğini yazdı. Koronavirüse yakalanan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 10 gün boyunca ateşinin düşmemesi nedeniyle dün hastaneye kaldırıldı.
Boris Johnson, başkent Londra’da adı açıklanmayan bir hastanede tedavi altına alındı.Başbakanlık Ofisi yetkilileri, acil bir durumun olmadığını ve Johnson’ın görevinin başında olmayı sürdürdüğü, meslektaşları ve memurlarla düzenli temas halinde olacağını söyledi.
BAŞBAKANLIK: GEREKTİĞİ KADAR HASTANEDE KALACAK
Başbakanlık sözcüsü, Johnson’ın “gerektiği kadar” hastanede kalacağını ifade etti. Her ne kadar bu yönde açıklamalar yapılsa da İngiliz basınında, farklı iddialar yer aldı.
NEFES ALMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR
The Guardian gazetesi, yaşanan gelişmelerin, Boris Johnson’ın durumunun kötüye gittiği yönündeki söylentilerin ardından geldiğini yazdı. Gazetenin haberinde, İngiliz başbakanın doktorlarının, Johnson’ın ciddi derecede hasta olduğu ve nefes almakta güçlük çekmesinden endişe duyduğu aktarıldı.
SİGARA – PURO SEVİYOR
Bununla birlikte, koronavirüs tedavisi altındaki Johnson’ın daha önce zaman zaman tütün ürünleri içtiği de biliniyor.
Johnson’ın, 27 Mart’ta koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı.
YERİNE BAKACAK İSİM
Boris Johnson’ın durumunun kötüleşmesi ve hastanede kalma süresinin uzaması halinde yerine, Dışişleri Bakanı Dominic Raab bakacak. Raab, bugün İngiliz hükümetinin salgınla ilgili politikasını belirleyen C-19 Komitesi’nin toplantısına başkanlık edecek.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Son ankette AK Parti, CHP’ye fark attı!

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir, partilerin seçim kampanyalarıyla ilgili yapılan çalışmalardaki son verileri 24 …

Bir yanıt yazın