Karamollaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına şüpheyle bakıyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yönelik konuşan Temel Karamollaoğlu, tereddüt göstermeden seçimi kazanacak makul bir aday için çalışılması gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi Geneş Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın adayına ilişkin açıklamalar yaptı. Seçime ve adaya yönelik değerlendirmelerde bulunan Temel Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına bakış açısını aktardı.  Temel Karamollaoğlu’na, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “5 partinin lideri desteklerse aday olurum” sözlerine ithafta bulunularak, destek verip vermediği soruldu.

Muhabilirin “Sizce Kılıçdaroğlu, seçimi kazanacak aday mıdır, aday olursa destek verir misiniz?” sorusuna verdiği cevaptaki şüpheleriyle dikkat çeken Karamollaoğlu, “Bizim bu seçimi kazanacağımız bir adayı belirlememiz lazım.” ifadelerini kullandı.

BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’ın sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu’nun, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yönelik açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“Bu konuda şimdi bir yorum yapmak doğru olmaz benim yönümden. Yani Sayın Kılıçdaroğlu’nun böyle demesini de garipsemiyorum, doğru buluyorum. Aslında ana muhalefet partisi genel başkanı olarak böyle bir şeyi söylemesi, düşünmesi gayet makul.

“İYİ ARAŞTIRILMASI GEREKİR”

Ancak biraz önce de ifade ettiğim gibi, hakikaten tereddüt göstermeden bizim bu seçimi kazanacağımız bir adayı belirlememiz lazım. O aday Sayın Kılıçdaroğlu olursa o da olur. Ama iyi araştırılması, iyi etüt edilmesi gerekir.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HDP’li vekiller aranan teröristle birlikte açıklama yaptı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz PKK destekçilerinin Irak’ta düzenlediği ödül törenine katılan HDP’li milletvekilleri Sezai Temelli …

Bir cevap yazın