Altın fiyatları neden düşüyor, daha da düşecek mi?

Altın fiyatlarında yaşanan ani düşüşle beraber herkes altın fiyatları neden düşüyor? sorusunun cevabını aramaya başladı. İşte altın fiyatlarında düşüşün nedeni.
Altın fiyatları bir anda sert düştü. 330 TL seviyelerinde el değiştiren gram altın bir anda 300 TL’ye kadar düştü. Altın fiyatlarında yaşanan ani düşüş sonrası herkes altın fiyatlarında düşüsün sebebini araştırmaya başladı.
ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ?
Altın fiyatlarındaki ani düşüşle ilgili Haber7’ye açıklamalarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Koronavirüsü endişesi küresel borsalarda sert satışlara neden olmaya devam ediyor. Borsalardaki fon yöneticileri ve hisse sahipleri ek teminat olarak değerli emtiaları satmaya başladı. Merkez bankalarının faiz indirme süreci özellikle Fed’in ani faiz indirim kararı piyasalardaki endişeyi artırdı ve herkes varlıklarını satmaya başladı. Bununla beraber özellikle altın ve gümüş fiyatlarında sert düşüşler yaşandığını gözlemliyor. Bu düşüşler özellikle 307-3017 lira aralığında… 307 liranın altına sarkmalarda 297 TL seviyelerine kadar düşmelere sebep olabilir.” dedi.
300 TL’NİN ALTINA DİKKAT
Panik satışları konusunda yatırımcıları uyaran Memiş, “Yatırımcılar panik satışmaları yapmamalı. Altın ve gümüş ihtiyacı olanlar alım pozisyonunda olmalı. Panik satışları yapanlar zarar ederler, sattıkları fiyattan geri alamazlar. Gümüş fiyatlarında düşüşler alım fırsatı veriyor. Altında 300 TL’nin altı bulunmaz bir alım fırsatıdır. Bunlar uzun vadeli yatırımlar sabırla beklenmeli. Kısa vadede 1-2 ay içerisinde döviz kurlarında sert satışlar, borsa da ise sert yükselişler bekliyoruz. Borsaya girişler hızlanacaktır.” açıklamasında bulundu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AB’den Yunanistan’a “Arnavutluk’a engel olma” uyarısı!

AB sorumlusu Oliver Varhelyi Yunanistan’ın Arnavutluk’un Avrupa entegrasyonuna engel koyma ihtimali üzerine sorulan bir soru …

Bir yanıt yazın