Hangi emekli ne kadar promosyon alacak?

Milyonlarca emekli ikinci promosyonunu almaya hazırlanıyor. Araştırmalar başladı, merak edilen pek çok konu var. Peki yeni promosyonlar nasıl alınacak, nelere dikkat edilecek.
2020, emeklilerin büyük bölümü için promosyon yılı. Milyonlarca emekli ilk promosyonu alırken verdiği 3 yıllık taahhüt süresini doldurdu ya da doldurmak üzere. Bazı bankalar 2017’de belirlenen maaşa göre 300, 375 ve 450 lira olan taban promosyon tutarlarını uygulamaya devam ederken, bazıları da tutarı artırdı.
Maaşını taşıyıp, bir bankacılık ürünü kullananlar bin 250 liraya varan promosyon alırken, getirilen emekli başına 150 liraya varan nakit imkanı da sunuluyor.Yanında 10 emekli getiren 2 bin 500 liraya varan ödeme alabiliyor. Peki yeni promosyonlar nasıl alınacak, nelere dikkat edilecek.
Kimler promosyon alıyor?
Eski-yeni tüm emeklilerin hakkı var.
Parayı almanın bir şartı var mı?
Emeklinin seçtiği bankaya ‘3 yıl maaşımı sizden alacağım’ taahhüdünü vermesi yeterli. Ancak bazı bankalar, bazı şartları karşılayan emeklilere daha yüksek promosyon ödüyor. Herhangi bir bankacılık ürünü kullanmak ya da yanında başka emekli getirmek gibi şeyler isteniyor.
İkinci promosyon ne zaman ödenecek?
İkinci ödemeler 3 yıllık taahhüt süresi dolunca yapılacak. Promosyon Şubat 2017’de başlamıştı. İlk promosyonu Mart 2017’de alan bu ay ikinci ödeme için başvurabilecek.
Aynı bankada kalmak mecburi mi?
Taahhüt süresi sona eren emekliler istedikleri bankayı seçip ikinci promosyonlarını oradan alabilir. Ancak süre dolmadan da banka değiştiriliyor. Eğer kredi kullanmamışsanız kalan sürenin promosyonunu iade edip ayrılabilirsiniz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Güneyimizde bize komşu olan İsrail, Suriye’de toprak işgaline başladı!

İsrail, yıllar önce Filistin’i milim milim ele geçirdiği “arazi toplama” formülünü Suriye’nin kuzeyi için de …

Bir yanıt yazın