Erdoğan: Karabağ bizim de meselemiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ortak basın toplantısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karabağ konusunun Azerbaycan kadar Türkiye’nin de meselesi olduğunu vurgulayarak, “Çözüme kavuşturulması en büyük arzumuz” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Türkiye ile Azerbaycan arasında siyasi, askeri, ekonomik, kültürel alanlarda birçok dayanışmayı hep yaşadık, yaşıyoruz. Aramızda bu konularda herhangi bir sıkıntı zaten söz konusu değil.
Siyasi noktada dayanışma zaten en üst düzeyde devam ediyor.
9 Şubat’ta yapılan Meclis seçimlerinin de kardeş Azerbaycan’a hayırlı olmasını diliyorum.
Azerbaycan ekonomisinin kaydettiği gelişme reform çalışmalarının ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyuyor.
Ticaret hacmimiz 2019’da 4,5 milyar dolar oldu. Bu rakamı 2023’te 15 milyar dolara çıkaracağız.
FETÖ ile mücadelede bize en fazla desteği veren ülke Azerbaycan olmuştur. Elazığ depreminde de Elazığ’ı yanımızda hissettik. Ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum.

KARABAĞ BİZİM DE MESELEMİZ

Siyasi noktada önemli bir adım, özellikle Nahçıvan ve Türkiye arasındaki demiryolu konusu. Bu, özellikle Nahçıvan’ın bağımsızlığını elinden alanlara bir cevap teşkil etmektedir.
Karabağ, Azerbaycan kadar bizim de meselemizdir. Yukarı Karabağ sorununun Azerbaycan’ın egemenliği ve toprak bütünlüğü temelinde çözüme kavuşturulması en büyük arzumuzdur.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HSK, 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi!

2024 Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlandı. Buna göre 4 bin 9’u adli, 290’ı idari …

Bir yanıt yazın