Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Deprem bölgesine yapılan yardım miktarı açıklandı!

Deprem bölgesine yapılan yardım miktarı açıklandı!

İçişleri Bakanlığı deprem bölgelerine gönderilen nakdi yardımlarla ilgili Twitter üzerinden açıklamada bulundu. Depremin ardından bölgeye Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar ve AFAD tarafından Elazığ ve Malatya 126 milyon 500 bin lira nakdi yardım gönderildiği bildirildi.
İçişleri Bakanlığı 24 Ocak’ta meydana gelen depremin ardından yapılan çalışmalar ve yardımlara ilişkin Twitter üzerinden bilgilendirmede bulunuldu.
Buna göre, Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar ve AFAD tarafından Elazığ ve Malatya’ya 126 milyon 500 bin lira nakdi yardım gönderildi.
5 BİNDEN FAZLA KONTEYNER
Geçici barınma için kurulumuna devam edilen konteyner kentlerde, Elazığ’da 4 bin 790 ve Malatya’da 402 kişiye konteyner sağlandı. Bölgedeki 54 bin 550 depremzedeye günde 3 öğün sıcak yemek veriliyor.
NELER DAĞITILDI?
Deprem sonrası bölgeye 29 bin 934 çadır, 29,5 ton kömür, 70 bin 910 yatak, 157 bin 653 battaniye, 341 ton odun, 47 bin 586 ısıtıcı ile soba, 104 bin 554 gıda kolisi, 61 bin 200 alışveriş kartı, 105 bin 967 kıyafet, 143 bin 412 paket hijyen malzemesi ve bebek bezi dağıtıldı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Johnson: Ukraynalılar Rusya’ya Çeçenistan’daki gibi direnecek

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna konusunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i uyararak, "Eğer Rusya savaşı seçerse, bir çok Rus annenin oğlu eve dönemeyecek." dedi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, parlamentoda konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilime ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda İngiltere'nin NATO'ya asker göndermeye hazır olduğunu ifade eden Johnson, [...]

%d blogcu bunu beğendi: