Yunan medyasından kriz yaratacak katil Hafter haber!

Yunan medyası, Libya Ulusal Ordusu Komutanı Halife Hafter’in Berlin Konferansı öncesi görüşmelerde bulunmak üzere, Yunanistan’ın başkenti Atina’ya geleceğini öne sürdü.
Libya Ulusal Ordusu Komutanı Halife Hafter, Yunanistan hükümeti temsilcileriyle görüşmek üzere özel bir uçak ile Atina’ya gittiği iddia ediliyor. Yunan medyasında geniş yer alan habere göre, Hafter yarın Başbakan Kiryakos Miçotakis ve Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşecek.
Libya Ulusal Ordusu Komutanı Halife Hafter’in, Almanya’nın başkenti Berlin’de 19 Ocak’ta düzenlenecek Libya konulu konferans öncesinde Yunan yetkililerle temaslarda bulunmak üzere akşam saatlerinde ‘gizlice’ Atina’ya geldiği belirtildi.
Sputnik’te yer alan habere göre, Hafter’in Atina’ya geliş saati ve uçağın hangi havaalanına indiği konusunun güvenlik nedeniyle gizli tutulduğu ifade edildi. Öte yandan Yunan Haber Ajansı ANA-MPA, Hafter’in yarın Başbakan Kiryakos Miçotakis ve ardından Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile bir araya geleceğini duyurdu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Güneyimizde bize komşu olan İsrail, Suriye’de toprak işgaline başladı!

İsrail, yıllar önce Filistin’i milim milim ele geçirdiği “arazi toplama” formülünü Suriye’nin kuzeyi için de …

Bir yanıt yazın