Otizmli çocuğun sesinden rahatsız oldu, bıçakla kapıya dayandı

Denizli’nin Tavas ilçesinde yaşayan otizmli çocuğun ailesi, çocuklarının sesinden rahatsız olduğunu ileri sürerek elinde bıçakla kapıya dayanan komşularından şikayetçi oldu. Şüpheli şikayet üzerine gözaltına alınırken, torununun otizmli olduğunu belirten Ahmet Ç. dehşet anlarını anlattı “Susturun artık çocuğu, ben rahatsız oluyorum diyerek bağırıp küfretti.” Olay anı, bir başka komşu tarafından cep telefonuyla da kaydedildi.
Denizli’nin Tavas ilçesinde butik işleten Ahmet Ç. 30 Kasım’da biri otizmli olan torunları ile ailece bir yakınlarının nişanına gitmek üzere hazırlandıkları sırada, üst komşunun çocuğun sesinden rahatsız olduğunu ileri sürerek elinde bıçakla kapıya dayandığını ve kendilerine hakaret ettiği iddiasıyla polisi aradı.
GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDI
Cemal D. olay yerine giden polis ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelinin, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.
Ahmet Ç. gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın yaşandığı akşam nişana gitmek üzere evde hazırlık yaptıkları sırada, üst komşuları olan Cemal D’nin telefonla arayıp bağırdığını ve gürültüden duramadığını çocuğu susturmasını istediğini belirtti.
“SUSTURUN ARTIK ÇOCUĞU…”
Torununun otizmli olduğunu ve bazen kendilerinin de durduramadığını ifade eden Ahmet Ç. komşusuna ”5 dakika sonra dışarı gideceğiz, biraz sabret. Torunum her zaman yanımda kalmıyor. Haftada bir gün geliyor. Az sabret nişana gideceğiz.” diye söylediğini, ancak komşusunun buna rağmen “Susturun artık çocuğu, ben rahatsız oluyorum” diyerek bağırıp küfrettiğini söyledi.
Üst komşusunun daha önce de buna benzer şekilde eşine bir kaç kez bağırdığını ve evinin kapısına vurarak eşini rahatsız ettiğini iddia eden Ahmet Ç. telefon görüşmesinin ardından Cemal D’nin yine sert bir şekilde kapıyı çalmaya başlaması üzerine “Kavga çıkmasın diye kapıyı açmadım, üst komşum kapının ardından yüksek sesle küfretmeye devam etti.
“BIÇAK ÇEKTİĞİ SIRADA KIZIM SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ”
Polisi arayıp yardım talep ettim. Bu sırada torunlarımdan biri babası gelecek diye kapıyı açtı. Hemen kapıya yöneldim. Cemal D’nin elinde bıçakla kapıda olduğunu gördük. ‘Cemal, bu sana yakışıyor mu? Kıyafetimi görmüyor musun, nişana gideceğiz’ dememe rağmen küfretmeye devam etti. Ben kapının önünde dururken kızlarım, eşim ve torunlarım kapının arkasında bizi seyrediyordu. Gürültü üzerine dışarı çıkan yan komşum Nuri Y. olaya müdahale etmek istese de elindeki bıçakla üzerine yürümesi üzerine içeri girdi. Kızım o sırada sinir krizi geçirdi ve bayıldı. 112’yi aradım ve ambulans talep ettim.” dedi
SKANDAL OLAY KAMERAYA DA YANSIDI
Ahmet Ç., olay üzerine eve giden polis ekipleriyle polis merkezine gidip ifade verdiğini ve üst komşusundan şikayetçi olduğunu kaydetti.
Öte yandan olay anı, Ahmet Ç’nin bir başka komşusu tarafından cep telefonuyla kaydedildi.
Görüntülerde, Cemal D.’nin Ahmet Ç.’nin kapısı önünde elinde bıçakla beklemesi ve sinirli şekilde bir şeyler söylemesi yer alıyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Haydi 20-21 Nisan’da kafe ve restoranlara boykota

Restoran ve kafelerdeki fiyatların fahiş oranda artmasına tepki yağıyor. Sosyal medyada dile getirilen tepkiler dalga …

Bir yanıt yazın