Akşener: Millet itifakı dağılacak iddiaları yandaşların fantezisi

“Millet ittifakı bozulacak mı?” sorusunu yanıtlayan Meral Akşener, “Bu sorulara baktığınız zaman ağırlıklı olarak Cumhur İttifakı’nı destekleyen gazetecilerin fantezisi olarak görüyorum” dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.
“MELİH GÖKÇEK MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ”
Akşener, geçen günlerde ishal salgınına yakalanmış, hastalığın sebebinin de sulardan olabileceğini söylemişti. ‘Su’ açıklamasının ardından Mansur Yavaş’ın konuyla ilgilendiğini söyleyen Akşener, teşekkür etti.
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de, Ankara’da içme suyunun kirli olduğunu iddia ederek, mevsimsel yaşanan hastalıkları bu kirliliğe bağlamış ve konu ile ilgili sosyal medya paylaşımlarında bulunmuştu. Gökçek’in başlattığı ‘kirli su’ tartışmasına ilişkin konuşan İyi Parti lideri, “25 yıldır Ankara’yı yöneten belediye başkanının mal bulmuş mağribi gibi kendi yönettiği dönemi hiç sorgulamadan Yavaş’ın belediye başkanlığı üzerine saldırması da bir yavuz-hırsız modeli” diyerek tepki gösterdi.
40+1 TARTIŞMALARI
Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:İktidar kanadından gelen 40+1 tartışmasıyla ilgili soruya yanıt veren Akşener, “Biz eskiden bu tür önerileri MHP’den duyardık, şimdi bir mesaj sapması var. İkincisi bir tv programında Erdoğan’ın kesinlikle seçilemeyeceğini söylemiştim. Anlaşılıyor ki AK Parti de bu görüşte. AKP’den 40+1 teklifi geldi. Biz sadece iyileştirilmiş parlamenter sisteme dönüş kararının içinde yer alırız.” şeklinde konuştu.
“İTTİFAKIN DAĞILACAĞI YANDAŞ GAZETECİLERİN FANTEZİSİ”
Muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’nun “Millet İttifakı’nın bozulacağını sanmıyorum” açıklamasıyla ilgili konuşan Akşener, “Kılıçdaroğlu ile görüşmem olmadı. Hangi bilgiler ışığında bunu söylüyor bilmiyorum ama Millet İttifakı’nın bozulup bozulmayacağına yönelik sorulara baktığınızda ağırlıklı olarak Cumhur İttifakı’nı destekleyen gazetecilerin fantezilerine uygun sorularla karşılaştığımızı görüyorum ben” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

5 günde bin 177 düzensiz göçmen yakalandı dınır dışı edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kalkan-19” operasyonları kapsamında 30 büyükşehrin tamamında gerçekleştirilen denetimlerde bin 177 düzensiz …

Bir yanıt yazın