Yolcu otobüsleri çarpıştı: 46 yaralı

İzmir – Aydın otoyolunda, iki yolcu otobüsü aynı yönde giderken çarpıştıktan sonra yan yattı. Bir otomobilin de karıştığı kazada her iki otobüsteki 46 yolcu yaralandı.
Çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan yolcuların ikisi dışındakilerin sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. İzmir otogarından saat 13.00’de yola çıkan otobüsler, İzmir – Aydın otoyolunda peş peşe seyretmeye başladı.

Datça’ya yolcu taşıyan Seyhan Çağlar, kullandığı 35 LFZ 64 plakalı otobüsle, önce güvenlik şeridinde duran 48 EK 031 plakalı otomobile ardından da aynı yönde Aydın’a giden 64 AN 996 plakalı otobüse arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle kontrolden çıkan iki otobüsten birisi, yolun sağ tarafına savrulup yan yattı. Arkadan gelen otobüs ise, sol taraftaki bariyerlere çarpıp devrildi. İçinde kimsenin olmadığı otomobil de yoldan çıktı.

Toplam 75 yolcuyla otogardan harekete eden her iki otobüsünde devrilmesiyle otoyolda can pazarı yaşandı. Otoyoldaki diğer sürücülerin haber vermesi üzerine bölgeye çok sayıda ambulans gönderildi. Her iki otobüste bulunan toplam 46 yolcu, yaralı olarak çevredeki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan ikisinin durumunun ciddi olduğu diğerlerinin sağlık durumlarının iyiye gittiği açıklandı.

Bu arada iki otobüsünde devrilmesinden dolayı otoyolun İzmir Aydın yönü tamamen trafiğe kapandı. Yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Otobüslerden birisinin çekiciyle kaldırılmasının ardından da, yol kontrollü olarak trafiğe açıldı. 

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Rahim ağzı kanserinden korunmak mümkün mü?

Rahim ağzı kanseri taraması ve aşısının uygulandığı ülkelerde son 30 yılda rahim ağzı kanseri görülme …

Bir yanıt yazın