Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Tam kapanmada 2 milyondan fazla haneye destek ödemesi

Tam kapanmada 2 milyondan fazla haneye destek ödemesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2 milyonun üzerindeki ihtiyaç sahibi haneye bin 100 TL tutarındaki nakdi destek ödemelerinin tamamlandığını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’na ilişkin açıklama yaptı.

2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye yaklaşık 2,2 milyar lira destek verildiğini belirtti.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ YALNIZ BIRAKMADIK”

Bakan Yanık, “Böylece Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadık, yardımlarımızı hızlı ve etkin bir şekilde hak sahiplerine ulaştırdık.” ifadelerini kullandı.

2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıklarının da bu süreçte hak sahiplerine teslim edildiğini hatırlatan Bakan Yanık, “Bu kapsamda ise 1,4 milyon vatandaşımıza 1 milyar liranın üzerinde ödeme yaptık.” dedi.

HESAPLARA YATIRILDI

Yardım ödemelerinin ihtiyaç sahibi hanelerin banka hesaplarına ve PTT kartlarına yatırıldığını anımsatan Bakan Yanık, e-Devlet başvurularında banka hesabı bulunmayan veya PTT Kart kullanmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ise ödemelerin Vefa Destek Grupları aracılığıyla konutlarında ulaştırıldığını aktardı.

Bakan Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemelerinin salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik ve herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın yapıldığını kaydetti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk ekip tam paketleyecek iken CIA, MOSSAD ve Dahlan devreye girdi

Dubai'de gizlenen suç örgütü lideri Sedat Peker'in geçtiğimiz günlerde ortalıktan aniden kaybolmasının sebebi belli oldu. Gündeme düşen son dakika iddiasına göre, Türk ekibi Peker izni tespit etti. Peker'in yakalanıp yurda getirilmesi için düğmeye basılacakken CIA, MOSSAD ve Dahlan tarafından daha güvenli bir yere götürüldü. SON DAKİKA HABERİ: 2 gündür kendisinden haber alınmayan suç örgütü lideri Sedat [...]