Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi cinsel istismarla suçlanan O şahısı tahliye etti!

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi cinsel istismarla suçlanan O şahısı tahliye etti!

18 yaşındaki İpek Er’in, cinsel saldırıya uğradıktan sonra hayatına son vermesiyle ilgili tutuklanan Uzman Çavuş Musa Orhan, dün akşam salıverildi.
Batman’da cinsel istismarla suçlanan Musa Orhan tahliye edildi. Batman’da 18 yaşındaki İpek Er’in, cinsel saldırıya uğradıktan sonra hayatına son vermesiyle ilgili tutuklanan Uzman Çavuş Musa Orhan hakkında yeni karar çıktı.
Musa Orhan’ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş; tutuklama kararına itiraz etti. Avukat Akkuş, itiraz dilekçesinde müvekkilinin kaçma şüphesinin bulunmadığını öne sürdü.  İtirazı Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirdi.
SERBEST BIRAKILDI
Mahkeme, Avukat Akkuş’un itiraz dilekçesinde belirtilen hususları yerinde görerek Orhan’ın tahliyesine karar verdi. Karar kısa süre içinde Orhan’ın tutuklu bulunduğu cezaevine ulaştı. Cezaevi idaresi kararla birlikte Musa Orhan’ı serbest bıraktı.
DÜN AKŞAM SALIVERİLDİ
“Nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile hakkında dava açılan Orhan, mahkemenin verdiği tahliye kararı sonrası, dün akşam tutuklu bulunduğu cezaevinden salıverildi.
TUTUKLAMA KARARI GEÇEN HAFTA ALINMIŞTI
Musa Orhan için geçen hafta tutuklama kararı verilmişti. Hazırlanan iddianame ile birlikte Orhan’ın tutuklanmasına yönelik Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi yakalama kararı çıkarmıştı. Mahkemenin verdiği karar sonrası teslim olan Orhan, cezaevine konulmuştu.
İPEK, 34 GÜN DAYANABİLDİ
Nisan 2002 doğumlu İpek Er ise 34 gün süren yaşam savaşını geçen hafta kaybetmişti. Er, geride bıraktığı mektubunda Orhan’ın kendisine tecavüz ettiğini belirtmişti.
SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Er’in ölümüne ilişkin soruşturma Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Musa Orhan’a yönelik “’nitelikli cinsel saldırı” davasının ilk duruşması ise önümüzdeki ekim ayında Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.  Öte yandan, olay sonrası Jandarma Genel Komutanlığı da, Orhan’ın açığa alınmasını kararlaştırmıştı.
“İHRAÇ İŞLEMLERİ BAŞLATILDI”
Konuya ilişkin İçişleri Bakanlığı da bir açıklama yayınladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Musa Orhan’ın meslekten ve memurluktan ihraç edilmesi için işlem başlatıldığı bildirildi. Açıklamada “Adı geçen şahısla ilgili ihraç işlemleri başlatılmış olup, yasal süreç devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Rusların ‘”Türkiye” isyanı!

Türkiye uçuşlarına sınır getirilmesi Rusya’yı karıştırdı. Ruslar karara karşı tepki gösterdi. Turizmciler, Rusların en çok tatil için tercih ettiği ülkelerden Türkiye'ye yönelik uçuşların kısıtlanmasının biran önce kaldırılmasını bekliyor. Özellikle Ruslar için vazgeçilmez tatil merkezi olan Antalya, geçen yıl Güvenli Turizm Sertifika Programı ile yaklaşık 1,5 milyonu Rus olmak üzere 3,5 milyon turiste, "sağlıklı ve güvenli" [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.