Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Optimar’ın anketi ortaya koymuştu: Toplumun büyük kısmı ‘HDP kapatılsın’ diyor

Optimar’ın anketi ortaya koymuştu: Toplumun büyük kısmı ‘HDP kapatılsın’ diyor

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne dava açtı. Optimar’ın yaptığı son araştırmaya katılanların yüzde 66’sı ‘HDP kapatılsın’ cevabını vermişti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’nde dava açtı. Başsavcılığın iddianamesi Anayasa Mahkemesi’nde dava iddianamesi olarak kabul edilecek. Bu iddianame üzerinden Anayasa Mahkemesi belirleyeceği bir tarihte yargılamaya başlayacak.

Optimar, 16 Şubat’tan önce yaptığı araştırmada topluma HDP’nin kapatılmasına ilişkin görüşlerini sormuştu. Ankete katılanlardan yüzde 66’sı HDP’nin kapatılması gerektiği görüşündeydi.

HDP’nin kapatılmasıyla ilgili en büyük desteği HDP’nin kapatılmasını gündeme getiren Devlet Bahçeli’nin liderliğini yaptığı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tabanı veriyor.

Anket katılımcılarının yüzde 66’sı HDP’nin kapatılmasını isterken, yüzde 17,6 “fikrim yok”, yüzde 16,4 ise “hayır” cevabını verdi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Çin aşısıyla ilgili bomba detay, Antikordan kaçmanın yolunu buldu!

Kovid-19'un varyasyonları üzerine çalışan bilim insanları, P1 varyantının 2,5 kat daha hızlı bulaştığı sonucuna vardı. Bu durum, Brezilya'daki kabusu açıklıyor. Bilim insanları yeni bir çalışmada, Brezilya'da uluslararası alarmı artıran ölümcül Kovid-19 salgınının arkasındaki P1 varyantının antikorlardan daha iyi kaçmasını sağlayacak şekilde mutasyona uğradığını açıkladı. Araştırmacılar bu durum nedeniyle oriijinal koronavirüsten 2,5 kat daha hızlı bulaşan [...]