Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Emeklinin 1 aydan 11 aya kadar olan tazminat kayıpları son bulacak

Emeklinin 1 aydan 11 aya kadar olan tazminat kayıpları son bulacak

Milyonlarca emekli 2021 yılı itibariyle maaşlarına zam aldı. Memur ve emekliye bir müjdeli haber daha var… Memurların emekli ikramiyesinin hesabına 1 yılı tamamlamayan ay ve günlerin de katılması gündemde. İkramiyeleri artıracak formül için gözler çıkacak kararda.
Memurların emekli ikramiyesinin hesabına 1 yılı tamamlamayan ay ve günlerin de katılması gündemde. İkramiyeleri artıracak formül için gözler çıkacak kararda.
Memurlara emekli olurken ödenen ikramiyede hesap değişikliği gündemde.
Emekli ikramiyesi hesaplamasının değişmesi, 1 yılı tamamlamayan ay ve günlerin de hesaba katılması talepleri var.
Konu yargıya da taşındı. Yargıdan vize çıkarsa, emekli ikramiyelerine artış yolu açılacak.
Sadece tam hizmet yılları değil, 1 yılı tamamlamayan ay ve günler de hesaplamada baz alınacak.
1-11 AYLIK KAYBA SON
Konu, ilk olarak Memur-Sen’e bağlı Enerji Bir-Sen tarafından yargıya taşındı.
Ancak mahkemeden “Yargı süreci sendika başvurusu üzerinden değil, bireysel olarak fiili bir örnek üzerinden yapılacak başvuru üzerinden başlayabilir” kararı çıkınca, geçtiğimiz Mayıs ayında bireysel başvuru yapıldı.
Yargıdan beklenen karar çıkarsa, 1 aydan 11 aya kadar olan tazminat kayıpları son bulacak.
HESAP FARKI
Kamuoyu davayı Enerji Bir-Sen’in Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’dan öğrendi. Tonbul, “Yeni başvuruyu, emekli olurken 7 aylık hizmet süresi hesaba dahil edilmeyen sendika genel sekreterimiz üzerinden yaptık. Mevcut durumda 1 aydan 11 aya kadar tazminat kaybı yaşanıyor” dedi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdi! Kısıtlamada 1 Mart vergi kararı!

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı 27-28 Şubat tarihlerinde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili yeni bir genelge yayınladı. Buna göre 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerinde yoğunluk yaşanmaması adına, vergi borcunu ödemek/yapılandırmak isteyen vatandaşların borç bilgilerini içeren kağıdı yanında bulundurmak suretiyle kısıtlamadan muaf tutulacakları açıklandı. İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında; [...]