Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Boğaziçi Üniversitesi’nde ki fişleme skandalına tepki yağıyor!

Boğaziçi Üniversitesi’nde ki fişleme skandalına tepki yağıyor!

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığa sosyal medya üzerinden tepki gösteren Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, içerisinde 15 bin Boğaziçi Üniversitesi mensubunun yer aldığı bir sosyal medya sitesindeki grup üzerinden liste tutularak isim isim fişlendiği ortaya çıktı. Skandal olaya sosyal medyada tepki yağdı.

Boğaziçi Üniversitesi’ne Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasının ardından çıkan gösterilerde sözde öğrenci DHKP-C’li provokatörler sahneye çıktı. Daha önce terör örgütü marşlarıyla halay çeken gruplara sahne olan üniversite, bu kez de alçak bir provokasyona sahne oldu.

Okul önünde Kabe fotoğrafı yere serilip üzerine LGBT paçavrası yerleştirildi.

Yaşanan bu skandalın ardından Kabe’ye yönelik terbiyesizliğe karşı sosyal medyadan eleştiride bulunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri 15 bin Boğaziçi Üniversitesi mensubunun yer aldığı bir Facebook grubu üzerinden liste tutularak isim isim fişlendi.

DERS GRUPLARINDAN BİLE ATILDILAR

Fişlenen öğrenciler, ders içeriği paylaşmak için kurulan sosyal mecralardan dahi atılarak çeşitli hakaret ve iftiralarla linç edildi.

2 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Skandalın ardından soruşturma başlatıldı ve 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 2’si “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama” suçundan tutuklandı. 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SKANDALA TEPKİ YAĞDI

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ın açıklaması;

Bilim yuvası olması gereken üniversitede faşizmcilik oynayan alçak ve soysuz zihniyete karşı durarak bu dizeleri yaşatan gençlerin fişlendikleri listede olmaya talibim.

Adam aldırma da geç git
diyemem aldırırım
Çiğnerim çiğnenirim
Hakk’ı tutar kaldırırım

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın açıklaması;

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe’ye yapılan saygısızlığa tepki veren Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini fişleyenleri Siber Suçlarla Mücadele Dairesi ortaya çıkarmalı, ⁦BÇG’ye özenenlere İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı gereğini yapmalıdır.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Tarihi Biden-Erdoğan görüşmesi öncesi ABD’den flaş açıklama!

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın ilk yurt dışı ziyaret programında Başkan Erdoğan ile görüşmeyi öncelik edindiğini belirterek, 14 Haziran'daki görüşmenin "yüz yüze diplomasi için bir fırsat" olacağını vurguladı. Psaki, ABD Başkanı Biden'ın Washington'dan İngiltere'ye seyahat ettiği sırada uçaktaki gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden'ın 14 Haziran'da Brüksel'de yapacakları ikili görüşmeden [...]